تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
شرايط و بازار كار كنوني دراستراليا

 

 

شرایط و بازار کار کنونی در استرالیا

 

 

 

 

شرایط کار در کشور استرالیا در اغلب موارد از بهترین شرایط کاری در دنیا محسوب می شود.مشارکت در استاندارد های بالای کاری واقعیتی است که با روابط صنعتی کشور استرالیا در ارتباط است.

با توجه به اطلاعات دریافت شده از اداره آمار استرالیا متوسط درآمد هفتگی افرادی که در کشور استرالیا کار می کنند   1056.16 دلار استرالیایی می باشد.

 

در جدول زیر متوسط درآمد هفتگی در ایالت های مختلف استرالیا را مشاهده می فرمایید:

 

 

میزان درآمد در هفته

 

 

نام ایالت

$1,310.42

australian capital territory

$1,054.71

new south wales

$1,185.53

northern territory

$933.78

south australia

$905.93

tasmania

$1,021.82

victoria

$1,187.65

western australia

$1,052.82

queensland

 

 

شرایط کاری در کشور استرالیا بر اساس قوانین فدرال، قرارداد ها و موافقت نامه های محل کار تنظیم می گردد.ضوابط کاری و حقوق پرداختی  عادلانه بر اساس استاندارد حداقل حقوق در برابر حداکثر ساعات کار و حداقل حق مرخصی برای تمام کارکنان می باشد.

 

 

ساعت کار در استرالیا 36 ساعت در هفته از دوشنبه تا آخر وقت اداری جمعه است اما در بخش های مختلف صنعتی این شرایط بطور قابل ملاحظه ای متفاوت است.استاندارد ساعت کاری در کشور استرالیا از هفت صبح الی سه و نیم بعد از ظهر است در حالیکه در بعضی از ادارات این ساعت از نه صبح الی پنج بعد از ظهر به اضافه زمانی برای استراحت و صرف نهار است.نرخ پرداخت برای اضافه کاری در اکثر محیط های کاری متغیر و قابل مذاکره است.

 

بررسی های اخیر انجام شده توسط آژانس بیمه (axa) بیانگر این است که متوسط سن بازنشستگی برای استرالیایی ها 57 سال است.این سن نسبتا پایین به نظر می رسد با توجه به این که سن بازنشستگی در حال حاضر برای زنان 60 و برای مردان 65 سال است .در زمان کمبود نیروی کار بسیاری از کارفرمایان استرالیایی براحتی کارجویان دیگر کشور ها را بکار استخدام می کنند.مهاجرانی در یافتن شغل در استرالیا موفق هستند که به زبان انگلیسی بطور کامل تسلط داشته باشند،تحصیلات دانشگاهی آنها برسمیت شناخته شود و در زمینه حرفه مورد نظر خود مهارت بالایی داشته باشند.

 

کار در استرالیا

 

کشور استرالیا نیروی کار بسیار ماهر و قدرتمندی در حدود 10 میلیون نفر دارد.اکثر این افراد نیروی کار تحصیل کرده در استرالیا هستند که بخوبی آموزش دیده اند و تعداد کمی از آنها نیز در دورهای فنی حرفه ای شرکت کرده و پس از دریافت مدرک وارد بازار کار شده اند.متوسط ماهیانه نرخ بیکاری در کشور استرالیا 5.8% است که از ماه مارچ 2009 ثابت باقی مانده است.متوسط نرخ بیکاری در سال در این کشور 4.9 % است که در مقایسه با سایر کشور ها و با بحران های اقتصادی در جهان بسیار رقم خوبی است.

 

 

میزان متوسط فرصت های شغلی در کشور استرالیا در سال 179600 مورد است که اکثریت قابل توجه آن و به تعداد 160700 مورد در بخش های خصوصی و 18800 مورد آن در بخش های دولتی می باشد.

در جدول زیر متوسط نرخ بیکاری در ماه و در سال در ایالات مختلف استرالیا را مشاهده می فرمایید:

 

 

نرخ بیکاری در سال

 

نرخ بیکاری در ماه

 

نام ایالت

 

6,400

3.4%

australian capital territory

47,300

4.9%

new south wales

4,200

4.0%

northern territory

10,400

5.2%

south australia

2,300

7.3%

tasmania

40,800

5.5%

victoria

28,000

3.8%

western australia

41,600

5.5%

queensland

 

میزان فرصت های شغلی در استرالیا به شرایط اقتصادی مکان مورد نظر در این کشور و نوع شغل بستگی دارد. تمام اتباع خارجی که در کشور استرالیا بدنبال کار می گردند باید ویزای مناسب برای اشتغال و اجازه کار را دارا باشند.بازار کار استرالیا در دهه های اخیر پیشرفت های ساختاری بسیاری را تجربه کرده که تا حد زیادی به ایجاد اشتغال و بهره وری کمک کرده است.

 

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 7456