تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
آشنايي با كشور سنگاپور

 

 

سنگاپور

 

 

 

کشورسنگاپوردر جنوب شبه جزیره مالایا قرار گرفته همچنین کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است. سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد و کشوری ثروتمند و مدرن است.پایتخت این کشور شهر سنگاپور و مالزی و اندونزی تنها همسایگان آن می باشند.

 

 

 

 

 

مساحت کل سنگاپور 5/647 کیلومتر مربع است که 6/321 کیلومترمربع از آن را مناطق مسکونی ، 8/10 کیلومترمربع از آن را مناطق کشاورزی ، 6/28 کیلومترمربع از آن را جنگل ، 5/15 کیلومترمربع را مناطق باتلاقی و آبگیری و 271 کیلومترمربع را فضاهای باز و تاسیسات نظامی تشکیل داده است.

 

بزرگترین جزایر سنگاپور پائولو تک اونگ با4/24 کیلومتر مربع مساحت ، پاولو اویین با 2/10 کیلومتر مربع مساحت و سن توسا با 5/3 کیلومتر مربع مساحت هستند.

جمعیت کشورسنگاپور بر طبق آمار سال 2012 ،5.31 میلیون نفر است که تا پایان قرن 19 چینی ها 3 تا 4 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دادند.

آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۳۴۰ میلیمتر می‌رسد. در سنگاپور چهار زبان انگلیسی٬ مالایی٬ چینی و تامیل به عنوان زبان‌های رسمی شناخته می‌شوند. اما درمجموع ساکنین این کشور با نزدیک به بیست زبان مختلف تکلم می‌کنند که این امر نشان‌دهنده تنوع وسیع زبانی و فرهنگی در سنگاپور می‌باشد. بسیاری از تابلوها و علائم در سنگاپور به چهار زبان رسمی نوشته شده‌اند.

در سنگاپور سیاست رسمی آموزشی به ترتیبی است که دانش‌آموزان به طور همزمان زبان انگلیسی و زبان مادری خود را می‌آموزند.

 

اقتصاد در سنگاپور

 

سنگاپور  یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است.این کشور از زمان استقلال در سال ۱۹۶۵، به یکی از پررونق‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروز یکی از پرترافیک‌ترین بندرهای دنیاست. سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که متکی بر بخش خدمات و صنعت است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌است، به نحوی که هم‌اکنون چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا، و سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا محسوب می‌شود.تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول سال 2013 ، دو دهم درصد رشد داشته است.

صنعت توریسم، یکی از منابع عمده درآمد سنگاپور را تشکیل می‌دهد. جاذبه‌های طبیعی فراوان، تنوع قومی، استفاده از زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان‌های اصلی و شبکه حمل و نقل گسترده و کارآمد، از جمله دلایل محبوبیت این کشور دربین جهانگردان است. از جمله مراکز مورد علاقه جهانگردان می توان از محله اورچارد رود شامل مراکز خرید بزرگ، باغ وحش سنگاپور، باغ پرندگان جورونگ و جزیره توریستی سنتوزا نام برد. این جزیره شامل است که جاذبه‌ها و فعالیت‌های بسیاری برای کودکان و بزرگسالان است که از جمله شامل نمایش آتش بازی شبانه، پارک دلفین‌ها، پارک پروانه‌ها و سینمای چهاربعدی می‌شود.

از نقاط دیدنی سنگاپور هتلی به نام مارینا بی سندز است که به شکل یک کشتی بر روی ۳ ساختمان بلند شاخته شده و استخری دارد که انتهای آن این ذهنیت را تداعی می کند که شناگران در حال افتادن از ساختمان هستند. 

 

 

 

 

پارک تفریحی یونیورسال استودیو که نمایش‌ها و وسایل بازی آن برپایه محصولات این استودیو طراحی شده، یکی دیگر از جاذبه‌های توریستی سنگاپور است.

 

 

حمل و نقل عمومی سنگاپور

 

فرودگاه چانگي سنگاپور، يکي از بزرگترين و گرانترين فرودگاه‌هاي اين کشوراست كه موفق به کسب جايزه بهترين فرودگاه جهان نيز شده است.  

 

 

 

استفاده از تاكسي و مترو متداول ترين روش براي جابجايي در شهر سنگاپور مي باشد.تاکسی ها در سنگاپور متنوع هستند و همگي آنها از تاكسي متر استفاده مي نمايند. براساس نوع اتومبیل کرایه تاكسی ها متفاوت مي باشد.

 

در سنگاپور تاكسي ها حق ندارند هرجاي خيابان نگه دارند و بايد در مكان هاي خاصي نگه دارند.در سنگاپور مي توانید برای عبور و مرور از مترو نيز استفاده نماييد و هزينه آن براي هر نفر حدود 1.5 تا 2 دلار است.

 

زندگی در سنگاپور

 

خیابان های تمیز، حمل و نقل عمومی بسیار عالی و مردمی سختکوش و مهربان از مشخصه های اصلی سنگاپور است که در ابتدای ورود برای هر فردی جالب است.

دانشگاهایی با سطح علمی بسیار بالا و مدیرت شهری مناسب به همراه حجم عظیم سرمایه گذاری خارجی این کشور را تبدبل به یکی جاذبه های سرمایه گذاری دنیا کرده است. دریافت ویزا، اقامت و شرایط شهروند شدن در سنگاپور بسیار آسان است و شهروندان این کشور به اکثر نقاط دنیا بدون نیاز به ویزا می توانند دیدار کنند. بالاترین دستمزدهای دنیا نیز در این کشور پرداخت می شوند و  سیستم حمایت اجتمایی این کشور کوچک نیز بسیار عالی و هدفمند است به گونه ای که پرداخت کمک ها به شرط دریافت آموزش رایگان و همچنین قبول درخواست کارهای مناسب با شان و ویژگی های فرد است که توسط دولت تامین می شود.

 

خرید خانه و ثبت شرکت در سنگاپور بسیار آسان است و تقریبا هیچ ترجیح نژادی قومی و ملیتی برای سرمایه گذاری وجود ندارد. البته باید توجه داشت که مالکیت خانه ها در سنگاپور ۹۹ ساله و به شرط متناسب بودن محل برای سکونت واگذار می شوند.

یکی از بزرگترین مزایای سنگاپور همسایگی با مالزی و امکان استفاده از مزایای ارزان قیمت آن برای سنگاپور است. همه روزه هزاران نفر کارگر و کارمند و… صبح خود را با عبور از مرز سنگاپور آغاز می کنند و شب را در مالزیمی گذرانند تا از مزایای حقوق بالای سنگاپور و هزینه پایین زندگی در مالزی بهره مند شوند.

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 

منابع مرتبط:

 

آشنایی با کشور مالزی

ویزای کار در سنگاپور

هزینه های زندگی در سنگاپور

 

 

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 11750