تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
حرفه رستوران داري در كشور مالزي

 

 

حرفه رستوران داری در کشور مالزی

 

 

 

 

 

 

بسیاری از کسانی که قصد ادامه زندگی در کشور مالزی را دارند برای کار در این کشور حرفه رستوران داری را انتخاب می نمایند.بنظر می رسد این حرفه به آسانی به سود دهی می رسد  زیرا مردم در سراسر دنیا عاشق خوردن و آشامیدن هستند !اما اداره یک رستوران و دستیابی به موفقیت آنچنان نیز آسان نیست.

 

اکنون بشرح این موضوع می پردازیم که چرا بیشتر افراد خارجی برای کار در کشور مالزی اولین شغلی که به ذهنشان می رسد رستوران داری است!

 

 

 

 

بر حسب سلیقه و ترجیح فرد این موضوع متفاوت است اما بسیاری از افراد علاقه دارند تا فرهنگ غذایی کشور مادری خود را به مالزی، این شهر توریستی بیاورند.کشور مالزی جزء 10 کشور برتر جهان در صنعت گردشگری است و این نوع رستوران ها می توانند در نوع خود منحصر بفرد باشند.تعداد رستوران های خارجی در کشور مالزی بسیار زیاد است  ، برخی از رستوران های خاص و انحصاری در این کشور عبارتند از:

 

 

 *  bombay place (رستوران هندی)

 

 

 

 

 

*    al-almar (رستوران لبنانی)

*   naab (رستوران ایرانی )

 

 

 

 

*     fong lye (رستوران تایوانی)

*     lafite (رستوران فرانسوی)

*    shogun (رستوران ژاپنی ها)

 

گفته می شود تنها در کوالالامپور تنها 200 رستوران عربی وجود دارد!برخی از کارآفرینان در همان ابتدای کار اقدام به بازگشایی یک نمایندگی از رستوران های زنجیره ای این کشور می نمایند تا اینکه بخواهند تفکرات خود را اجرا کنند ،اما اگر با فرهنگ مالزی آشنایی نداشته باشند کمی برایشان سخت خواهد بود.

 

برخی از معروف ترین رستوران های زنجیره ای در کشور مالزی عبارتند از:

 

 

*    subway

*    delifrance

*    deli kitchen

*    old town

*    secret recipe

 

 

 

 

 

اگر چه داشتن و مدیریت رستوران در کشور مالزی و دستیابی به موفقیت کار آسانی نیست اما آندسته از عزیزانی که تمایل به بازگشایی رستوران در کشور مالزی دارند باید به نکات زیر توجه داشته باشند:

*    موقعیت مکانی رستوران : این موضوع در آینده کاری شما بسیار تاثیر خواهد داشت بعبارتی شما باید توجه داشته باشید که مکان رستوران شما در یک نقطه پر رفت و آمد هم در پیاده رو و هم در خیابان بوده و همچنین جای پارک ماشین برای مشتری ها وجود داشته باشد.

*    نوع رستوران و طراحی آن : به نسبت میزان رقابت و مشتری های یک رستوراناین موضوع می تواند باعث شکست و موفقیت آن گردد.دربرخی مناطق نوع طراحی و ظاهر یک رستوران مهم است و در برخی دیگر تنوع غذایی ،کیفیت و سرویس دهی و ممکن است در برخی مناطق هر دو این ها مهم باشند ،شما باید از فروشگاه های اطراف در مورداین موضوع تحقیق نمایید.

*    منوی غذا:یکی از مهمترین موضوعات در داشتن یک رستوران موفق منو و صورت غذایی است.انتخاب یک منو با تعریف غذایی خوب و تاکید بر انواع ذائقه ها و سلیقه ها بسایر مهم است.یک منوی خوب بهتر است از مواد غذایی تشکیل شده باشد که به آسانی در هر سوپر مارکتی یافت نشود.

*     کارکنان:این موضوع بسیار چالش برانگیز است که شما بتوانید کارکنان متعهدی را استخدام کنید که منظم و با اخلاق باشند.کارکنان خوب همیشه منظره ای از یک رستوران خوب به مشتریان شما نشان خواهند داد.

*    سیستم اجرائی:شما باید یک سیستم اجرائی بی نقص در رستوران خود پیاده نمایید تا تمام کارها بر طبق برنامه صورت گیرد و باعث نشود در پایان هر روز دچار سردرد شوید.یکی از مزایای داشتن نمایندگی یک رستوران زنجیره ای ،عملکرد تحت برنامه های اجرائی تعیین شده است.

 

بعد از مطالعه تمام موارد بالا و داشتن یک برنامه ریزی دقیق باید موارد زیر را نیز انجام دهید:

 

*      پیوستن به شرکت های مالزیایی(sdn bhd) با مالکیت 100 درصد خارجی.

*      ارائه درخواست برای کسب مجوزهای لازم برای آغاز تجارت،مانند مجوز نصب تابلو،مجوز گوشت هلال (در صورت نیاز) ،مجوز macp و ppm    اگر می خواهید در رستوران شما موزیک نواخته شود و ....

*      ارائه درخواست ویزای کار که برای شما و خانوادتان پس از انجام مراحل فوق بسرعت صورت خواهد گرفت و بین 2 تا 3 هفته بیشتر بطول نمی انجامد.

 

 دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 

 

 

 

منابع مرتبط:

حرفه کارشناس آمار در کانادا،استرالیا و انگلستان

مقایسه حرفه رستوران داری در کانادا،استرالیا و انگلستان

پنج قدم تا انطباق پذیری با محیط جدید درکانادا

ثبت شرکت در مالزی

بیرنس پلان و طریق درست نوشتن آن چیست؟

اصول جهانی برای راه اندازی یک کسب و کار موفق

آشنایی با کشور مالزی

 

 

 

 

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 3677