تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
زندگي در مونترال

 

 

زندگی در مونترال

 

 

با جمعیتی نزدیک به 4 میلیون نفر،مونترال دومین شهر بزرگ کشور کانادا بعد از تورنتو به حساب می آید.البته شهر تورنتو بعنوان پایتخت تجاری کانادا از مونترال پیشی گرفته است اما مونترال هنوز یک مرکز مهم برای تجارت ،فرهنگ،هنر و معماری می باشد.

ایالتی که شهر مونترال در آن قرار گرفته است ایالت کبک نام داشته و بدلیل داشتن  زبان رسمی متمایز از سایر نقاط کانادا یعنی زبان فرانسه فرهنگی متفاوت نیز به آن بخشیده است.در حقیقت شهر مونترال بعد از پاریس دومین شهر فرانسه زبان در دنیا به حساب می آید.

مونترال ویژگی های یک شهر چینی ،ایتالیایی ،پرتغالی و تمام ویژگی های مهاجرانی را دارد که از سراسر دنیا برای زندگی به این شهر نقل مکان کرده اند.

اکثریت مردم در شهر مونترال به زبان فرانسه صحبت می کنند اما برخی مناطق نیز در این شهر وجود دارند که انگلیسی زبان هستند.در هر صورت تمام علائم ، نشانه ها و تابلو ها در خیابان به زبان فرانسه هستند و فرد بدون دانستن زبان فرانسه نمی تواند در این شهر به آسانی امرار معاش کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

کدام منطقه از مونترال را برای زندگی انتخاب کنیم؟

 

هر منطقه از مونترال دارای فضا و ویژگی های خاص خودش می باشد.قبل از انتخاب محل زندگی بهتر است سطح زبان فرانسه خود را با محلی که انتخاب کرده اید متناسب سازید زیرا درصد فرانسه زبانان در هر محله از این شهر متفاوت است.

مردم برخی محله ها در مونترال مانند hampstead ،notre dame de grace و westmount عمدتا انگلیسی زبان هستند اما برخی مناطق دیگر مانند rosemont کاملا فرانسه زبان هستند.در کمتر مکانی شما می توانید یک علامت یا روزنامه به زبان انگلیسی بیابید.

برخی از مهاجرین این واقعیت رادرک کرده اند که اگر در محله فرانسه زبان زندگی کنند ،مجبور هستند بصورت روزانه فرانسه صحبت کنند و این موضوع باعث تقویت مهارت های آنها به مرور زمان می شود.

 

 

 

 

 

 

نزدیک به downtown یا مرکز شهر مونترال محله های plateau  و  mount royalقرار گرفته اند که ساکنین آن دو زبانه هستند و براحتی به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند.اجاره نشینی مناسب ترین گزینه برای کسانی است که دوست دارند در نزدیکی مرکز شهر زندگی کنند زیرا اجاره بها در مونترال کمترین میزان را نسبت به سایر شهر های کانادایی دارد.

در محله های plateau، mount royalو  rosemontهم خانه هایی به اجاره بهای بالا و هم پایین یافت می شودو این محله ها خود مانند شهرهایی کوچک هستند.بطور متوسط اجاره بها برای آپارتمان های دو خوابه دراین محله ها از 800 دلار تا 1700 دلار در ماه متغیر است.

در این مناطق تمام امکانات لازم برای زندگی در دسترس ساکنین می باشد ،مانند فروشگاه های مواد غذایی ،بیمارستان،درمانگاه،فروشگاه لباس،رستوران و سایر مناطق دیگر.همچنین این مناطق دسترسی آسانی به حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و مترو دارند.

اجاره بها در محله هایی مانند  westmount و  outremountبرای آپارتمان های دو خوابه از 1200 دلار تا 2000 دلار در ماه متفاوت است و این مناطق جزء مناطق گران مونترال محسوب می شوند.همچنین از لحاظ دسترسی سخت تر از مناطق ذکر شده می باشد شما براحتی نمی توانید در این محله ها یک فروشگاه مواد غذایی بزرگ بیابید.

اگر قصد خرید یک آپارتمان را دارید محله هایی مانند notre dame de grace ، laval و kirkland  از لحاظ قیمت بسیار مناسب می باشند.

شهر مونترال در کل شهری بسیار امن است اما برخی مناطق فقیر نشین مانند st. michel ،   park extension  و  montreal northتا حدودی آمار جرایم بالاتری دارند.

 

 

تجارت و کار در مونترال

 

شهر مونترال همچنان در صنایعی مانند هوافضا،الکترونیک،داروسازی،تولید و حمل و نقل پیشتاز است.این شهر یکی از مهم ترین مراکز در صنعت هوافضا در شمال آمریکاست و بیش از 40000 نفر ئر صنعت هوافضا در ایالت کبک  و در شرکت هایی مانند bell helicopter textron، bombardier aerospace، pratt & whitney، rolls-royce و  caeمشغول بکار هستند.سه مورد از بزرگترین صنایع در مونترال خدمات تجاری،تولید و خرده فروشی می باشد.در آخرین سرشماری از شهر مونترال اعلام شده است که نزدیک به نیمی از افراد شاغل  در این شهر در صنایع فروش و خدمات مشغول بکار هستند.میانگین درآمد سالانه در شهر مونترال 68000 دلار است که از ماینگین درآمد کل کشور کانادا 3.5 درصد کمتر می باشد.

 

 

 

 

 

معایب زندگی در مونترال چیست؟

 

·         برای شرکت در مدارس انگلیسی زبان قوانین دولتی بسیار زیادی وجود دارد.

·         اگر از توانایی خوبی در زبان فرانسه برخوردار نباشید براحتی نمی توانید برای خود یک شغل بیابید.

·         برای هر یک نفر ساکن در مونترال 1.8 اتومبیل وجود دارد که باعث می شود تردد کردن با ماشین و پارک کردن کمی مشکل شود.

·         میزان سرمای هوا در این شهر از میانگین درجه حرارت کل کانادا بیشتر است.

·         بدلیل کمبود پزشکان در این شهر تنها 65 درصد از ساکنین دارای پزشک خانواده هستند.

 

مزایای زندگی در مونترال چیست؟

 

·         از لحاظ رتبه بندی کیفیت زندگی این شهر در بین 50 شهر برتر دنیا قرار گرفته است.

·         اجاره بها و قیمت مسکن بسیار پایین زندگی در این شهر را بسیار  مقرون بصرفه ساخته است.

·         سیستم حمل نقل عمومی بسیار خوب و سرمایه گذاری در زیر ساخت ها برای تردد دوچرخه سواران باعث شده است که بتوان براحتی بدون خودرو در این شهر رفت و آمد کرد.

·         در مونترال کلاس هایی برای تقویت زبان فرانسه مهاجرین برگذار می گردد و هزینه شهریه های دانشگاه برای ساکنین مونترال و کبک کمتر از ساکنین سایر ایالت هاست.

·         مونترال مرکز تعامل فرهنگی و اجتماعی است.

·         بر طبق آمار کانادا 94 درصد ساکنین این شهر از زندگی خود راضی هستند که این رقم از میانگین کل کشور کانادا بالاتر است و گزارش می شود که بیش از 80 درصد ساکنین از لحاظ سلامتی در وضعیت خوبی بسر می برند.

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 13348