تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
حمايت از افراد داراي فرزند در استراليا

 

حمایت از افراد دارای فرزند در استرالیا

 

بسیاری از افرادی که قصد اقامت دائم استرالیارا دارند دارای فرزند هستند، یا فرزند خوانده دارند و یا متارکه کرده اما دارای فرزند می باشند.مطلب زیر شامل این افراد می شود و در مورد کمک هزینه ها ،خدمات و حمایت هایی که به این افراد در کشور استرالیا ارائه می گردد توضیح می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

در زیر لیستی از خدمات دولت استرالیا به والدین مقیم این کشور ارائه شده است که ممکن است همه شامل حال آن نگردند و باید برای دریافت هر کدام دارای شرایطی خاص بود،این خدمات عبارتند از:

 

  • family tax benefit

 

family tax benefit  به شما کمک می کند تا هزینه پرورش و تربیت کودکانتان را تامین نمایید.این خدمات شامل دو بخش می گردد:

-         family tax benefit part a که برای هر یک از کودکان پرداخت می گردد و مبلغ  آن با توجه به شرایط خانواده ،تعداد فرزندان و سن آنها محاسبه می گردد.حداکثر پرداخت این خدمات برای فرزندان 0 تا 12 سال هر دو هفته 172 دلار و برای فرزندان 13 تا 19 سال هر دو هفته یکبار 224 دلار است.

-         family tax benefit part b به والدینی ارائه می شود که در حال حاضر مجرد هستند و یا والدینی که در حال حاضر یکی از آنها بیرون از منزل که مشغول بکار است و دیگری بطور تمام وقت از فرزندان نگهداری می کند.همچنین این خدمات می تواند طوری باشد که بجای پرداخت هزینه از فرزندان در منزل نگهداری گردد.شما از خدمات مالی این بخش می توانید هر دوهفته یکبار یا سالی یکبار استفاده نمایید.

 

  • baby bonus

 

این خدمات شامل پرداخ 13 قسط هر دو هفته یکبار به خانواده هایی می شود که هنوز فرزندشان بدنیا نیامده و آنها را تا لحظه تولد حمایت می نماید.این خدمات همچنین شامل کسانی می شود که یک کودک را در زیر 16 سالگی به فرزند خواندگی قبول کرده اند.این خدمات مالی به نسبت شرایط فرد ممکن است 5000 دلار یا 3000 دلار باشد.

 

 

 

 

 

 

  • paid parental leave scheme

 

این طرح ، خدمات مالی به والدین شاغل ارائه می نماید.اگر شما واجد شرایط باشید می توانید از این خدمات به مدت 18 هفته بهره مند گردید.اگر شما از این خدمات استفاده نمایید دیگر شامل خدمات family tax benefit part b نخواهید شد.این مبلغ از تاریخ یکم ژانویه 2013 از 606.50 دلار به 622.10 دلار در هفته افزایش یافته است.

نکته: paid parental leave schemeوbaby bonusدر یک زمان شامل یک فرزند نمی شود و شما باید بررسی نمایید که کدام یک از این خدمات برایتان مناسب تر است.

 

 

  • child care benefit  

 

شامل هزینه های مراقبت از کودکان می شود مانند،مراقبت های روزانه طولانی مدت،مراقبت های روزانه در محیط خانواده،مراقبت در خارج از ساعات مدرسه،مراقبت در تعطیلات،مراقبت در منزل و دیگر موارد.این خدمات برای حد اکثر 50 ساعت مراقبت در هفته ارائه می شود و مبلغ آن برابر با 3.99 دلار در ساعت یا 199.50 دلار در هفته می باشد.اگر شما شرایط لازم را داشته باشید از این خدمات بهره مند خواهید شد.

 

  • schoolkids bonus

 

 

از ژانویه سال 2013 کمک هزینه جدید به بنام schoolkids bonus  به والدین در حال ارائه می باشد.این کمک هزینه در ژانویه و جولای هر سال به والدینی ارائه می شود که دارای فرزند مدرسه ای می باشند.  برای استفاده از این خدمات باید از خدمات  family tax benefit part aاستفاده کرده باشید.  این خدمات به این گونه است که هر سال 410 دلار برای فرزندان در مقطع دبستان و 820 دلار برای فرزندان در مقطع دبیرستان در دو قسط مساوی پرداخت می گردد.نیازی نیست که شما برای دریافت این کمک هزینه درخواستی ارائه نمایید زیرا این مبلغ بصورت خودکار به حساب شما ریخته خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

  • child support

 

این خدمات به والدینی ارائه می شود که متارکه کرده اند و بصورت جداگانه از فرزندشان نگهداری می نمایند. برای واجد شرایط شدن این خدمات باید از لحاظ قانونی ثابت گردد که والدین قانونا پدر و مادر این فرزند بوده اند.

 

 

  • child support for non-parent carers

 

اگر شما پدر بزرگ ،مادر بزرگ ، قیم یا از خویشاوندان کودکی هستید که از او نگهداری می نمایید شامل این خدمات خواهید شد اگر:

-         نگهداری شما از این کودک شامل 128 شب یا بیشتر در سال گردد.(تقریبا 35 درصد سال)

-         شما نباید پدر و مادر واقعی او یا پدر خوانده و مارد خوانده باشید.

-         شما نباید با هیچ از والدین کودک در ارتباط باشید.

 

 

  • medicare services

 

این خدمات شامل برخی هزینه های درمانی و مراقبت از فرزندان در بیمارستان می گردد.شما می توانید از این خدمات در یک بیمارستان خصوصی نیز استفاده نمایید.برای ثبت نام در این خدمات با مدارکی مانند گواهی تولد فرزند و پاسپورت ارائه نمایید.

 

  دپارتمان تحقیقات و توسعه kap


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 3890