تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
برنامه نيروي كار نيمه ماهر تا اخذ اقامت دائم كانادا

 

 

برنامه نیروی کار نیمه ماهر تا اخذ اقامت دائم کانادا

بدون نیاز به تحصیلات دانشگاهی

 

 

بیش از 300000 کارگر موقت خارجی هم اکنون در کشور کانادا زندگی می کنند.آنها مشغول انجام کارهای حیاتی در سطح وسیعی از حرفه هاو مهارت ها هستند. رفاه اقتصادی در کشور کانادا بطور فزاینده ای به کارگران موقت و نیمه ماهر خارجی وابسته است.این کارگران در بخش های مختلفی کار می کنند که نامحدود می باشد ولی مهم ترین آنها عبارتند از حمل و نقل،هتل داری،ساخت و ساز و تولید.

 

بر طبق قوانین وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا کارگران نیمه ماهر باید حداقل تحصیلاتشان تا پایان دوره متوسطه باشد و آموزش های لازم را برای حرفه مورد نظر دیده باشند.در هر صورت نیازی به تحصیلات دانشگاهی نمی باشد.

 

 

 

 

 

 

 

مشاغل نیروی نیمه ماهر( semi-skilled occupations) در طبقه بندی مشاغل کانادا (noc) در دسته  “c”قرار می گیرند و با توجه به سطح مهارت افراد و نیاز صنعت در کشور سازماندهی می گردند.در کنار مشاغل نیروی نیمه ماهر در سطح  “c” مشاغل نیروی ماهر در سطح “b” و “a”  نیز قرار دارند. در دسته مشاغل نیروی کار ماهر داشتن تحصیلات دانشگاهی و سوابق کاری برای متقاضیان اجباری می باشد.

 

به هر حال کار در کشور کانادا از طریق برنامه مشاغل نیمه ماهر هم اکنون مورد تقاضای بسیاری از افراد است و از این طریق می توانند اقامت دائم کانادا را نیز بدست آورند.

 

در این مقاله وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا پنج برنامه ایالتی از برنامه های نیروی کار نیمه ماهر را معرفی کرده است.داشتن توانایی در مهارت زبان فرانسه یا انگلیسی در سطح حداقل برای متقاضیان این برنامه اجباری است.

 

برنامه انتخابی ایالت آلبرتا alberta immigrant nominee program (ainp) :

 

کارگران نیمه ماهر در ایالت آلبرتا در پنج صنعت بسیار مورد تقاضا می باشند ، این صنایع عبارتند از تولید مواد غذایی و نوشیدنی،خدمات هتل داری و اسکان،ساخت و ساز ،حمل و نقل و خدمات مواد غذایی.تعداد پذیرش متقاضیان در این بخش ها تا تاریخ 28 نوامبر 2013 نامحدود می باشد.

متقاضیان باید سابقه کار و زندگی در ایالت آلبرتا برای مدت حداقل شش ماه را داشته باشند تا بتوانند برای این نوع ویزا درخواست ارائه نمایند.حداقل سابقه کار مورد نیاز برای مشاغل از شش ماه برای بخش حمل نقل تا سه ماه برای بخش مواد غذایی متفاوت است.حداقل مهارت زبان مورد نیاز برای متقاضیان گروه نیروی کار نیمه ماهر از متقاضیان نیروی کار ماهر کمتر می باشد.متقاضیان باید سابقه داشتن اجازه کار متبر در ایالت آلبرتا را داشته باشند همچنین باید دارای دو دعوتنامه از سوی" alberta apprenticeship and industry training" و "alberta qualification certificate" نیز باشند.

 

 

 

 

 

 

برنامه انتخابی ایالت ساسکاچوان saskatchewan immigrant nominee program (sinp) :

نیاز به نیروی کار نیمه ماهر در دو بخش رانندگی با ماشین سنگین و هتل داری در ایالت ساسکاچوان بسیار احساس می شود.

رانندگان ماشین سنگین برای ارائه درخواست باید حداقل شش ماه سابقه کار در این بخش در ایالت ساسکاچوان و بطور کلی دو سال سابقه کار داشته باشند . همچنین آنها باید پیشنهاد شغلی معتبر از سوی کارفرما داشته باشند.این متقاضیان باید دارای گواهینامه رانندگی درجه 1a ساسکاچوان بوده و قادر باشند تا ایالات متحده آمریکا رانندگی کنند.

 

در بخش هتل داری متقاضیان باید حتما شش ماه سابقه کار و زندگی در ایالت ساسکاچوان و حداقل یکسال سابقه کار در بخش های زیر را داشته باشند:سرو مواد غذایی و نوشیدنی ،نیروی کمکی در آشپزخانه،نیروی کمکی در تمیز کاری و امور خانه داری،دستیار فردی که در پیشخوان هتل یا رستوران می نشیند و مواردی از این قبیل.

 

 

 

 

 

 

برنامه انتخابی ایالت بریتیش کلمبیا  british columbia provincial nominee program (bcpnp):

 

نیروی کار نیمه ماهر در این صنایع در ایالت بریتیش کلمبیا مورد تقاضا می باشند مانند صنعت گردشگری و هتل داری ،حمل نقل در مسافت های طولانی و تولید مواد غذایی.متقاضیان تنها زمانی که در شمال شرق ایالت بریتیش کلمبیا مشغول بکار باشند می توانند برای دریافت این ویزا درخواست ارائه نمایند که البته این شرایط موقتی و آزمایشی می باشد.

 

 

برنامه انتخابی ایالت نیوبرونزویک new brunswick provincial nominee program (nb pnp) :

 

نیروی کار نیمه ماهر در ایالت نیوبرونزویک در این بخش ها مورد تقاضا می باشد: تجارت ، بهداشت ، فروش ، حمل و نقل ، منابع طبیعی و تولید . این متقاضیان باید بیش از یکسال با کارفرمایشان در ایالت کار کرده  و  از جانب ایشان پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشند.این برنامه از طریق سیستم امتیاز بندی متقاضیان را انتخاب می نماید و حداقل امتیاز آنها باید 50 باشد.معیار های انتخابی عبارتند از :سن ، تحصیلات ، سابقه کاری ، میزان مهارت در زبان و میزان انطباق پذیری با محیط .

 

برنامه انتخابی ایالت مانیتوبا manitoba provincial nominee program (mpnp) :

 

متقاضیان برای ارائه در خواست در این برنامه باید سابقه کار و زندگی حداقل بمدت شش ماه در ایالت مانیتوبا را داشته و دارای پیشنهاد کار معتبر از سوی کارفرما در این ایالت باشند.

 

                                                                  

 

 

cic

transitioning from semi-skilled worker status to canadian permanent residency

october, 2013

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6203