تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
چگونه شغل خود را حفظ كرده و درآن موفق باشيم؟

 

 

چگونه شغل خود را حفظ کرده و درآن موفق باشیم؟

 

 

تمام افرادی که شاغل هستند برای پیشرفت و حفظ امنیت شغلی خود تمایل بسیار زیادی به کسب موفقیت داشته و برای آن تلاش می کنند.بویژه کسانی که بتازگی و پس از سپری کردن مراحل بسیار طولانی در یک کشور جدید موفق به یافتن یک شغل با درآمد مناسب گشته اند.موفقیت شغلی برای این دسته از افراد بسیار حیاتی و مهم است ،زیرا از دست دادن حرفه و در آمد مورد نظر می تواند تاثیر بسیار زیادی در زندگی آنها و افراد خانواده شان داشته باشد.

 

اما آیا تا بحال فکر کرده اید که چگونه می توان در حرفه خود موفق بود؟

 

 

 

بطور کلی می توان چهار عامل را کلید کسب موفقیت در شغل هر فرد دانست،این چهار عامل عبارتند از:

 

·         تخصص:

 

تخصص عبارت است از توانایی شما در بکار بستن استعدادتان آن هم در قسمتی حیاتی که برای شرکت  یا مشتریانتان ارزشمند است. انتخاب این قسمت که در چه زمینه ای تخصص داشته باشید در موفقیت بلند مدت شما بسیار را تعیین کننده است.همچنین شما باید بیاموزید که چگونه تخصص خود را بکار بندید تا برای شما موفقیت شغلی به ارمغان آورد.

 

·         تمایز:

 

تمایز عبارت است از این که چگونه در یک یا چند زمینه که تخصص دارید یا کارایی شما بهتر است برتری خود را نشان دهید. توانایی شما در متمایز کردن خود براساس کیفیت کار بالا بسیار مهم و کانون فعالیت شغلی شماست. همانطور که یک سازمان باید حداقل در یک زمینه برتری داشته باشد تا رونق لازم را پیدا کند، شما هم به عنوان یک فرد باید حداقل در یک زمینه کاری برتر باشید.

اگر از کارفرما یا کارمندان شما درباره شما بپرسند: « برتری او در چه زمینه ای است؟ » آنها چه جوابی در مورد شما خواهند داد؟ در کدام قسمت کار شما برجسته هستید؟ چه کاری را بهتر از هر کسی انجام می دهید؟ چه کاری را اگر شما انجام دهید سود زیادی نصیب سازمان شما می‌شود.

اگر تاکنون در حرفه خود یک زمینه را مشخص نکرده اید تا در آن بهترین باشید، باید زودتر اقدام کنید. به توانایی خود و احتیاجات سازمان و مشتریان خود توجه داشته باشید چگونه باید باشد؟ چگونه می توانست باشد؟ نقشه شما برای تبدیل شدن به فردی برجسته در حرفه خود چیست؟

 

چگونه میزان برتری خود را چه از نظر دانش و چه از نظر مهارت در یک زمینه کاری اندازه می‌گیرید؟ این اندازه‌گیری استاندارد شما را برای کارایی نشان می‌دهد. بهترین بودن در یک زمینه مهم از شغل و حرفه شما بیشتر از هر چیزی به پیشرفت شما کمک می‌کند.

 

·         تقسیم بندی

 

تقسیم بندی عبارت است از توانایی شما در مشخص کردن افراد و سازمان هایی که سود بیشتری برای شما دارند. نحوه کار بدین صورت است که شما به طور واضح مهمترین مشتریان خود را مشخص و برای جلب رضایت این گروه خاص از مشتریان تصمیم‌گیری می‌کنید.اغلب شما می توانید خط مشی شغلی خود را با توجه به نیاز مشتریان مهم برای ساختن آینده تغییر دهید.

 

·         تمرکز

 

تمرکز عبارتست از توانایی شما در تمرکز ذهنی روی خدماتی که برای آن شخص یا سازمان اهمیت دارد.

 

برای تبدیل شدن به یک کارمند موفق باید چگونه فکر کنیم؟

 

چرا بعضی افراد به آسانی پله های ترقی را طی می کنند در حالی که برخی دیگر در میانه ی راه می مانند؟ ممکن است فکر کنید که گروه اول چیزهای بیشتری برای دست یافتن به این موفقیت دارند، مثل هوش، استعداد و افراد قدرتمندی که در اطرافشان هستند. اما در واقع عامل مهم چیز دیگری است و آن طرز فکر است.در این چگونه می خواهیم بگوییم باید چگونه فکر کنید تا کارمند موفقی باشید.بهتر است جملات زیر را بخاطر بسپارید و سعی کنید به آنها عمل نمایید:

 

 

 ·         من مسئول سرنوشت و تقدیر خود هستم.

 

اگر در طول کار خود منتظر عاملی هیجان انگیز هستید که به سراغتان بیاید، مدت طولانی را انتظار خواهید کشید. حرفه ای های موفق خود می روند و اتفاقات خوبی برای خود رقم می زنند. بنابر این خود را به فکر کردن با گونه ای کاملا متفاوت در رابطه با شغل و کار خود محکوم کنید. شما قادرید بهترینها را برای خود به ارمغان آورید و عامل به وقوع پیوستن آن خواهید بود.

 

·         من برای این حرفه ساخته شده ام.

 

اگر روزهای خود را با این احساس که مجبور به انجام کار یا حرفه ی خود هستید سپری می کنید، در انجام کار خود دچار مشکل خواهید شد. ممکن است شغل شما کاملا مناسب نباشد اما کارمندان موفق طوری عمل می کنند گویا در شغل رؤیایی خود مشغولند. مهم نیست کجا قرار دارند.

 

·         هر چیزی ممکن است.

 

اگر فکر می کنید برای شما هیچ راهی برای رسیدن به یک مقام عالی رتبه وجود ندارد، پس مسلما وجود نخواهد داشت. به یاد داشته باشید اگر فکر می کنید نمی توانید، حتما نخواهید توانست. طرز فکر توانستن را بپذیرید و بگویید: «فکر می کنم، می توانم.»

 

·         شکست راه را برای موفقیت من باز می کند.

 

مادامی که به نظر می رسد برخی افراد هرگز شکست و تنزل را تجربه نمی کنند. حقیقت نشان می دهد این طور نیست و هر کس لحظه به لحظه شکست می خورد. تفاوت بین افراد موفق و ناموفق در این است که چطور با شکست معامله می کنند. کسانی که موفقیت را می یابند، آنهایی هستند که از اشتباهات درس می گیرند و پیش می روند.

 

·         صفحه نمایش فرصت های من هیچ گاه خاموش نخواهد شد.

 

بله، روزهایی وجود خواهند داشت که شما فقط می خواهید از وضع شغلی خود راضی و خشنود باشید، اما به خاطر بسپارید که کارمندان موفق همچنان مراقب فرصت های خود برای پیشرفت هستند. گوش ها، چشم ها و ذهن خود رابه روی فرصت های جدید باز کنید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی کسی را خواهید یافت که خط سیر کاری شما را تغییر خواهد داد.

دکتر مارتین سلیگمن، مرجعی موثق از مثنت اندیشی و خوش بینی، بر این باور بود که طرز فکر و برخورد، پیشگوی بهتر موفقیت نسبت به عواملی چون نبوغ فکری، آموزش و پرورش و فاکتورهای دیگر است. او دریافت افراد خوش بین و مثبت اندیش سلامت تر می مانند و در روابط و مشاغلشان بهتر پیشرفت می کنند. همچنین دریافت این افراد درآمد و پول بیشتری هم خواهند داشت. هر کسی می تواند طرز برخورد صحیحی داشته باشد؛ فرقی نمی کند از کجا باشید و چه استعدادهای ذاتی در شما نهفته باشد، طرز برخورد صحیح می تواند تفاوتی شگرف در شغل شما ایجاد نماید.

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6991