تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
حرفه مهندسي هوافضا در كانادا

 

 

حرفه مهندسی هوافضا در کانادا

(aerospace engineering (2146

 

 

 

 

 

 

مهندسان هوافضا وظیفه طراحی و توسعه وسایل نقلیه هوایی و وظایفی مربوط به تست ،ارزیابی و نصب و راه اندازی و همچنین تعمیر و نگهداری  آنها را بر عهده دارند.در حال حاضر مهندسین هوافضا برای اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه های اقامت کاری کبک  و نیروی کار ماهر فدرال می توانند اقدام نمایند.

 

برخی از عناوین شغلی مهندسی هوافضا  عبارتند از:

 

  • aerodynamics engineer
  • aeronautical engineer
  • aerospace engineer
  • aircraft design engineer
  • stress engineer, aerospace
  • structural engineer, aerospace
  • systems engineer, aerospace
  • test engineer, aerospace

 

چشم اندازی شغلی این حرفه در کشور کانادا  تا سال 2016 خوب است.در ایالت کبک فرصت های شغلی بیشتر به فارغ التحصیلان این رشته در ایالت کبک و مهاجران تحصیل کرده در این زمینه که عضو انجمن مهندسین کبک باشند تعلق می گیرد.اما بدلیل اینکه فارغ  التحصیلان تبعه ایالت کبک در این زمینه شغلی بسیار کم می باشند بیشتر افراد شاغل در این زمینه را نیروی کار خارجی تشکیل می دهد.

 

 

بر طبق آمار در حدود 80 درصد مهندسین هوافضا در کشور کانادا در بخش تولیدی که بیشتر ساخت قطعات صنعتی و هوا فضا می باشد مشغول بکار هستند.در حدود 8 درصد آنها در ساخت ماشین آلات فعالیت می کنند و در حدود 12 درصد در بخش علمی و خدمات فنی حرفه ای مشغول بکار هستند.مابقی نیز در شرکت های مهندسی و در دولت فدرال مشغول به فعالیت می باشند.

در کشور کانادا 88.5% شاغلین در این حرفه را مردان و 11.5% آنها را زنان تشکیل می دهند.از کل جمعیت شاغل در این زمینه 97.4 % بصورت تمام وقت و 2.6% بصورت نیمه وقت فعالیت می کنند.همچنین 3.9 % از کل این افراد را شاغلین خود اشتغال تشکیل داده اند.

 

 

 

 

درآمد مهندسین هوافضا

 

در کشور کانادا در هر زمینه شغلی میزان درآمد نسبت به ایالتی که در آن زندگی می کنید و همچنین نوع شغل،سوابق کاری و میزان تجربه متفاوت است.به همین نسبت مهندسین هوافضا در ایالت اونتاریو بیشترین میزان درآمد را دارند که برابر است با 46 $ در ساعت و در ایالت نوااسکوشیا کمترین میزان درآمد که برابر است با 32.50$ در ساعت.بطور متوسط یک مهندس هوافضا که بصورت تمام وقت در این زمینه فعالیت می کند 75000 $ الی 85000 $ در سال می باشد.

در ایالت کبک در حدود 2300 مهندس هوافضا عضو انجمن مهندسین کبک بوده و در این زمینه فعالیت می کنند.متوسط درآمد سالانه مهندسین هوافضا در ایالت کبک نیز 78000 دلار می باشد.

 

 

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6721