تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا اقامت کانادا-صفحه اصلی
بيمه درماني مطمئن در كانادا

 

 

بیمه درمانی مطمئن در کانادا

برای دانشجویان بین المللی

 

 

بسیاری از دانشجویان بین المللی کانادا در اصطلاح تکالیف خود را خیلی قبل از رسیدن به این کشور آغاز می نمایند.قبل از ورود به این کشور دانشجویان باید اجازه تحصیل در این کشور را دریافت نموده ، هماهنگی های لازم برای سفر را انجام دهند و برای تحصیل و مطالعه خود را آماده سازند.

یکی از مهم ترین مواردی که یک دانشجوی بین المللی باید به آن توجه داشته باشد اطمینان پیدا کردن از داشتن پوشش بیمه درمانی در طول زندگی در کشور کانادا است.

ایالتی که در آن قصد تحصیل دارید نقش مهمی در نوع پوشش بیمه درمانی که باید داشته باشید داراست.در کشور کانادا،هر ایالت قوانین بیمه درمانی را خود تعیین می کند ،به همین دلیل نوع پوشش بیمه درمانی و خدماتی که ارائه می نمایند ایالت به ایالت متفاوت است.دانشجویان باید قبل از آمدن به کشور کانادا از نوع پوشش بیمه درمانی خود آگاه شوند.

 

 

اهمیت بهداشت و درمان در کانادا

 

کشور کانادا برای سال هاست که سیستم بهداشت و درمان عمومی را اداره می نماید.تحت این سیستم تمام شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم کانادا واجد شرایط دریافت خدمات بهداشتی و درمانی دولت می باشند.تصمیم برای در اختیار قرار دادن این خدمات به دارندگان اقامت موقت مانند کارگران موقت و دانشجویان بین المللی بطور جداگانه بر عهده هر ایالت است.

ابتدایی ترین خدمات بهداشت و درمانی در کشور کانادا  عبارتند از :

 • خدمات اورژانس بیمارستان
 • خدمات پزشکی اورژانس

ممکن است خدمات ارائه شده در هر استان از این موارد بیشتر باشد.همچنین ممکن است خدمات ویژه ای برای کودکان و سالمندان ارائه دهند.ممکن است افراد تحت پوشش کامل یا نیمه باشند برای مواردی از قبیل داروهای تجویز شده توسط پزشک،دندانپزشکی،چشم پزشکی و غیره.

 

 

 

 

 

پوشش بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی

 

دانشجویانی که در کشور کانادا تحصیل می کنند باید یک نوع بیمه (خصوصی یا دولتی)برای خود در نظر بگیرند.

ایالت ها و قلمرو های زیر دانشجویان بین المللی که در آنها تحصیلی می کنند را تحت پوشش بیمه قرار می دهند:

 

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • مانیتوبا
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • نورس وست تریتوریز
 • ساسکاچوان

 

شرایط لازم برای دریافت این بیمه ها مانند خدماتی که ارائه می نمایند نیز ایالت به ایالت متفاوت است.برای مثال دانشجویانی واجد شرایط دریافت بیمه درمانی در ایالت مانیتوبا می شوند که مدت ویزای تحصیلی آنها حداقل شش ماه باشد.اما از سوی دیگر در ایالت آلبرتا دانشجویانی تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرند که ویزای تحصیلی آنها برای حداقل دوازده ماه اعتبار داشته باشد.دانشجویان بین المللی در برخی از ایالت ها نیز مانند ایالت نیوفاند لند و لابرادور بلافاصله بعد از ورودشان تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرند.همچنین برخی ایالت های دیگر این خدمات را بعد از گذراندن 90 روز اقامت به دانشجویان ارائه می دهند.

استان های زیر در حال حاضر هیچگونه پوشش بیمه دولتی را دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهند.

 

 • نیوبرانزویک
 • نوااسکوشیا
 • انتاریو
 • کبک
 • پرینس ادوارد آیلند
 • یوکان

 

 دانشجویان بین المللی ایالت های ذکر شده باید برای خود یک بیمه خصوصی خریداری نمایند.اما در شرایطی خاص می توان تحت پوشش بیمه دولتی این ایالت ها قرار گرفت. برای مثال دولت کبک طی قراردادی با ۹ کشور اروپایی، دانشجویان از این کشور ها را تحت پوشش قرار می دهد.

اگر چه در ایالت اونتاریو نیز دانشجویان بین المللی تحت پوشش بیمه درمانی دولتی قرار نمی گیرند اما در این ایالت  طرح بخصوصی به نام  بهداشت و درمان دانشگاه (uhip ) از طرف بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها به تصویب رسیده و اجرا می شود.

موسسات آموزشی کشور کانادا این موضوع را اجباری ساخته است که اگر هیچ گزینه ای برای در اختیار گرفتن بیمه دولتی نبود از بیمه های خصوصی استفاده گردد.بسیاری از مدارس ،کالج ها و دانشگاه ها برنامه های خاص خودشان را برای این موضوع دارا هستند که باید در آنها ثبت نام کرد.

اخذ پوشش بیمه درمانی یکی از مهم ترین بخش های برنامه دانشجویان در کشور کانادا می باشد.

 

 

 

دپارتمان تحقیقات و توسعه kap

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 3632