تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
ريو و سائوپائولو در يك نگاه


 

 ریو و سائوپائولو در یک نگاه

 

سائوپائولو

سائوپائولو در ۲۵ ژانویه ۱۵۵۴ توسط دو مبلغ عضو فرقه مذهبی یسوعی بنیاد شد. پایین بودن بهره‌وری مزارع شکر محلی باعث شد تا این سکونتگاه مدتی طولانی در حالت انزوا باقی بماند. در سده هفدهم کشاورزان منطقه اقدام به کشت گندم به منظور صادرات کردند. در سال ۱۷۱۱ به سائوپائولو رسماً عنوان شهر اعطا شد.

سائوپائولو در سال ۱۵۵۴ تأسیس شد و تا حدود ۱۸۷۰ نسبتاً کوچک باقی‌ماند اما از آن تاریخ به بعد رشد بسیار زیادی کرده‌است.

این شهر مرکز ایالت سائوپائولو و از مراکز مهم فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در برزیل و فراسوی آن است و بناها، پارک‌ها و موزه‌های مهمی چون یادمان آمریکای لاتین، موزه زبان پرتغالی، موزه هنر سائو پائولو و پارک ایبیراپوئرا را در خود جای داده است.

چند عدد از بلندترین ساختمان‌های برزیل ازجمله میرانته دواله، ایتالیا، آلتینو آرانتس، و برج شمالی آنسکوم در سائوپائولو قرار دارند.

در تاریخ ۷ سپتامبر ۱۸۲۲ اعلام استقلال برزیل از پرتغال در سائو پائولو انجام شد.

در قرن نوزدهم این شهر شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی بود، که علت عمده آن رواج صادرات قهوه بود. پس از لغو برده‌داری در سال ۱۸۸۸، کشتزارهای قهوه این شهر امواج زیادی از مهاجران از ایتالیا، پرتغال، اسپانیا، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی را به‌خود جلب کرد و از سوی دیگر بسیاری از بردگان سابق نیز برای پیدا کردن کار جذب این شهر شدند. در سال ۱۸۹۷ ایتالیایی‌ها بیش از نیمی از جمعیت این شهر را تشکیل می‌دادند.

 

سائوپائولو آب‌وهوایی مرطوب و نیمه‌گرمسیری دارد. این شهر به خاطر هوای متغیر خود (شهر نم‌نم باران) نامیده شده و به خاطر غذاهای ویژه، معماری، ناوگان بزرگ بالگردها، و ازدحام ترافیکی‌اش مشهور است  . حال به بررسی دیگر شهر بزرگ و مشهور برزیل می پردازیم .

 

ریو د ژانیرو

 به معنای رودخانه ژانویه که به اختصار ریو نام برده می‌شود، مرکز ایالت ریو دو ژانیرو، دومین شهر بزرگ برزیل و سومین منطقه شهری بزرگ آمریکای جنوبی است که با جمعیت ۶.۳ میلیون نفری ششمین شهر بزرگ آمریکا و بیست و ششمین شهر بزرگ جهان نیز به حساب می‌آید.

این شهر توریستی در کنار کوه‌های انبوه از جنگل و سواحل و خلیج‌های اقیانوس اطلس قرار گرفته‌است. شهر ریو دوژانیرو، میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ خواهد بود. شهر ریو دارای ۳ ساحل است. این سواحل به بهشت موج‌سواران معروف هستند.

 

 

 

نباید فراموش کرد که  ریو نزدیک به دو قرن به عنوان پایتخت کشور برزیل بوده است. اما اکنون این شهر بیشتر پذیرای گردشگرانی است که قصد بازدید و استراحت در یکی از بهترین شهر های توریستی دنیا را دارند . ریو یکی از نقاط ثبت شده در یونسکو نیز هست .

در سائوپائولو سبک زندگی به شکل دیگری است. اکثر ساکنان این شهر را دانشجویان و تجار تشکیل می دهند و زندگی به شکل جدیتری در جریان و جنب و جوش است . حال در پایین جدولی را مطالعه می کنید که قیمت مواد اولیه خوراکی و دیگر جزئیات را در این دو شهر بررسی می کند.

 

 

سائو پائولو

ریو

قیمت خوراک
8.82$ 8.82$ یک وعده غذا در رستوران معمولی
8.78 $ 8.38 $ یک وعده غذای فست فود کمبو
1.53 $ 1.68 $ یک عدد نوشابه 0.33 لیتر در رستوران
1.05 $ 1.10 $ آب معدنی 0.33 لیتر در رستوران 
1.23 $ 1.29 $ شیر 1 لیتر
1.96 $ 2.00 $ یک عدد نان سفید 500 گرم
1.60 $ 1.44 $ برنج 1 کیلوگرم
2.08 $ 1.88 $ تخم مرغ 12 عدد
10.88 $ 8.66 $ پنیر سفید محلی یک کیلو
 4.94 $ 4.52 $ سینه مرغ بدون استخوان بدون پوست 1 کیلوگرم
1.7 $ 1.5$ میوه و سبزیجات یک کیلوگرم - میانگین
    حمل و نقل
1.32 $ 1.32 $ بلیط حمل و نقل عمومی یک مسیر
14.56 $ 10.71 $ تاکسی یک ساعت انتظار
1.27 $ 1.35 $ گازوئیل 1 لیتر
24,266.49 $ 26,472.53 $ اتومبیل 1.4 لیتری فلکس واگن یا مشابه
    آپارتمان
578.27 $ 552.89 $ اجاره آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر
796.75 $ 860.41 $ اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 


by kap-research

 

 

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 3316