تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
هفت نكته در مورد ويزاي 457 استراليا

هفت نکته در مورد ویزای 457 استرالیا

 

 ویزای 457 یک از رایج ترین نوع ویزای کاری است که به دارنده اجازه کار به مدت 4 سال را میدهد همچنین یکی از یهترین روشها برای اخذ اقامت دائم و در نتیجه شهروندی این کشور است. اما همانند دیگر ویزای ها نکات پراهمیتی دارد که ممکن است عدم رعایت و اطلاع از آن نتیجه ای غیر از  چیزی که انتظار آن مرود داشته باشد.

1)      در آمد سالیانه متقاضی در استرالیا

شخصی که با این ویزا در شغلی مشغول است باید حداقل درآمد سالیانه 53900 دلار داشته باشد. این رقم حداقل نیاز یک فرد در استرالیا است و به آن این قانون رابه اختصار  tsmit  می نامند.  (temporary skilled migration threshold) که هر سال در ماه جولا تغییر می کند. حال اگر فرد در یک مجموعه  در یک مرتبه و با یک مسئولیت،  همکار استرالیایی دارد او نیز باید به همان مقدار حقوق بگیرد و نام این نظام درآمدی را نرخ حقوق در بازار (market salary rate)   می نامند. اگر در مجموعه فرد استرالیایی مشغول نیست حقوق باید متناسب با مسئولیت، تحصیلات و نوع کار و یا درجه ی فرد در مجموعه باشد نه فقط حداقل دستمزد.

2)      ارزشیابی توانایی متقاضی

در اکثر موارد استرالیا مایل است که توانایی های متقاضیان را با معیار های خود بسنجد که این روند حداقل دو الی سه ماه به طول می انجامد و دارای هزینه ای نسبتا زیاد برای متقاضی است اما اگر متقاضی از کشورهایی باشد که مدارک آنها نیاز به ارزشیابی داشته باشد این امری ضروری است. افراد در شاخه های مختلف ارزشیابی و ارزیابی می شوند.

(skilled level 1  مدیران حرفه ای و با سابقه ، دارای کارشناسی و یا 5 سال تجربه در و سابقه کار مرتبط با حرفه

(skilled level 2 مدرک فوق دیپلم (مدرک 2 ساله) و یا در رشته مرتبط دارای 3سال سابقه کار باشند.

(skilled level 3 مدارک فنی حرفه ای (مدرک یکسال و نیم) و یا 3 سال سابقه کار مرتبط با حرفه و یا اخذ مدرک certificate iii) ( با  2 سال سابقه کار مرتبط .

افرادی که دارای مدارک فنی حرفه ای هستند و نام آنها جزو کشورهایی است که مدارک فنی آنها باید ارزشیابی گردد باید زمانی تقریبا 3 ماهه و مبلغی بالغ بر 2200 دلار هزینه کنند.

افرای متخصص و مدیران پروژه ها ،  برای ارزشیابی توانایی خود باید از طریق سازمان ارزشیابی vetassess اقدام نمایند و مبلغ 810 دلار هزینه به این سازمان بپردازند و 3 الی 4 ماه زمان برای انتظار داشته باشند .

3)      بیمه متقاضی

متقاضی بایداز خدمات بیمه بهرمند باشد و سقف این بیمه باید برابر با بیمه خدمات درمانی کشور استرالیا (medicare) باشد. سقف بیمه ی متقاضی باید بتواند به اندازه مدت زمانی که فرد ویزای معتبر دارد و در استرالیا مشغول است را پوشش دهد . این یک نکته ی بسیار مهم در اخذ این ویزا است. با شرکت بیمه گذار خود باید هماهنگ باشید تا نامه ای مبنی بر امکان پوشش برای شما صادر کند.

4)      آکهی برای استخدام یک شهروند به جای متقاضی

فرد یا شرکتی که متقاضی را دعوت به کار می نماید در اکثر موارد باید برای استخدام در آن  موقعیت ،  تلاش خود برای استخدام کارجویان استرالیا یی و عدم موفقیت را اثبات رساند  تا مجاز به استفاده  از نیروی کار بین المللی شود. در 3 رشته الزام برای آگهی و تلاش برای استخدام استرالیایی ها بسیار حائز اهمیت است. این عمل را آزمایش بازار یا ( market test )  می نامند و اگر این امر به اثبات نرسد و مدارک شما در اداره مهاجرت بدون این مدارک ثبت گردد بی قید و شرط پرونده رد خواهد شد و دادن آگهی بعد از ثبت مدارک هیچ اثری نخواهد داشت.

. پرستاری

. مهندسی

. رشته های فنی  

5)      توانایی در زبان انگلیسی

متقاضیان این ویزا باید توانایی خود در زمینه ی زبان انگلیسی به اثبات برسانند  برای اثبات سطح زبان در صورت داشتن گذرنامه کشور های غیر انگلیسی زبان افراد باید مدرک  یکی از تست های زبان بین المللی را اخذ نمایند که متداول ترین آنها آزمون آیلتس است . در اکثر مواقع نمره مورد نیاز باید در هر شاخه از این آزمون زیر 5 نباشد . اما در مواردی خاص توانایی زبان مورد ارزیابی قرار نمی گیرد

. در صورتی که  متقاضی دارای گذرنامه ی نیوزیلند ، انگلستان، امریکا، ایرلند و دیگر کشورهای انگلیسی زبان را دارا باشد

. در صورتی که متقاضی 5 سال از تحصیلات دبیرستان و دانشگاهی خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشد

. در صورتی که در آمد متقاضی در استرالیا بالغ بر 96.400 دلار باشد .

6)      مشاغلی که امکان رد پرونده در آنها بالا است

1) رستوران و کافه ، مشاغلی هستند که اقدام برای ویزای 457 در این مشاغل امکان پذیر است و حتی در لیست مشاغل هم آشپز حرفه ای جزو مشاغل مورد نیاز است اما اداره مهاجرت استرالیا حساسیت زیادی در مورد متقاضی این نوع ویزا نشان می دهد و صحت و واقعی بودن شغل را ممکن است بارها مورد امتحان قرار دهد و توانایی فرد نیز بسیار مورد پرسش واقع می شود همچنین دعوت به کار از رستورانهای فست فود برای اداره مهاجرت اعتبار  ندارد. 

2) مجموعه های که تازه و زیر 12 ماه ثبت و شروع به فعالیت نموده اند از آن دسته مواردی است که دوام آن برای دولت استرالیا هنوز به اثبات نرسیده و دعوت به مار از یک فرد خارجی با ویزای 4 ساله کمی به نظر افسران اداره مهاجرت کمی غیر معمول به نظر می رسد و درصد زیادی از دعوت به کارهای این شرکتها و کسب و کارها به ویزای کار برای متقاضی ختم نمی گردد.

3) کسب و کارهایی خانوادگی و فامیلی که از خویشاوندان خود دعوت به همکاری می کنند بسیار مورد پردازش قرار می گیرد . هم از نظر واقعی بودن آن موقعیت شغلی و هم از نظر توانایی فرد دعوت شونده و در نهایت با کوچکترین شبهه ای باعث رد پرونده خواهد شد و سو استفاده از این نوع ویزا برای آوردن خویشآوندان تلقی می گردد.

7)      تبدیل ویزای 457 به اقامت دائم

اغلب دارندگان ویزای 457 بعد از 2 سال کار در استرالیا جهت تبدیل ویزای موقت کاری خود به اقامت دائم اقدام می نمایند. اما میتوان از طریق direct entry stream  یا همان روند ورود مسقیم قبل از اینکه حتی یک روز با ویزای 457 اشتغال داشته باشد برای اقامت دائم به طور جدا گانه با داشتن 3 سال سابقه کار و ارائه ارزشیابی مدرک اقدام نمایند.

همچنین شما همزمان قادر به اقدام برای   general skilled migration نیز هستید. این روش که از طریق سیستم  امتیاز بندی کار میکند و به ارزشیابی نیاز دارد اما  از نظر زمانی نسبت به ens بهتر است. همچنین   در این روش نیازی به معرفی و تحت پوشش کارفرما  قرار گرفتن  نیست و این بزرگتیرن مزیت آن است.   

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 14304