تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
كار و ادامه تحصيل در مقطع دكتري دركشور آلمان

 

بنام خدا

 

 

موسسه کارسازان آریان پارس یک موسسه مشاوره شغلی است و در تلاش است بهترین خدمات خود را با توجه به توانایی ها و شرایط متقاضیان به ایشان مشاوره و ارائه نماید،

این یک واقعیت است که کار وزندگی در خارج از کشور شامل سختی ها و مشکلاتی است که در صورت بی توجهی و اقدام نا آگاهانه می تواند در زندگی شما فاجعه بار باشد لذا انتخاب آگاهانه شما که برگرفته از اطلاعات و مشاوره صحیح می باشد می تواند مسیر شما را تا موفقیت هموار سازد

نخستین اصلی که در اشتغال بین المللی  باید مورد توجه قراربگیرد این است که بازار کار برای گروه تحصیل کرده رده بالا (کارشناسی ارشد و دکترا) بسیار محدود تر از دوره کاردانی و کارشناسی است لذا در بحث عزیمت این عزیزان به کشورهایی چون کانادا و ... شاهد آن هستیم که شان شخصیت حرفه ای این عزیزان رعایت نشده و در بلند مدت ایشان را دچار مشکلات زیاد روحی و اجتماعی می کند لذا طرح اشتغال در آلمان که همراه با اخذ مدرک دکترا می باشد از آن جهت که شان شما را بعنوان یک کارجوی بین الملی حفظ می کند بسیار حائز اهمیت است حال آنکه این طرح زمینه اشتغال ، مهاجرت ثانویه و یا اخذ اقامت دائم آلمان را نیز در فراسوی خود برای شما فراهم می نماید

بهترین پیشنهاد ما درحال حاضر برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد طرح اشتغال به کار و تحصیل در آلمان می باشد که بشرح زیر خلاصه ای از آن را در قالب پرسش و پاسخ ارائه می نماییم:

---------------------------------------------------------------------------------------

اخذ پذیرش در مقطع دکتری از دانشگاه های کشور آلمان چگونه است ؟

در ابتدا هر کارجو نسبت به رشته ی تحصیلی خود یک استاد راهنما انتخاب می کند البته این انتخاب بیشتر به استاد و  جای خالی در پروژه تحت رهبری او بستگی دارد. سپس استاد با بررسی رزومه تحصیلی و شغلی نسبت به پروژه ای که دارد جواب مثبت یا منفی برای ارائه ی پذیرش اعلام میکند.

          الف )  expose چیست ؟

 expose یک مقاله علمی است که به صورت خلاصه در باره نحوه تحقیق و عملکرد شما یر روی پروژه توضیح می دهد. این خلاصه مقاله به استاد راهنما نشان می دهد که  کارجو  برای تحقیق خود چگونه برنامه ریزی کرده است. معمولا این رونوشت 10 صفحه ای است ولی در مواقعی می تواند کمتر نیز باشد ( نسبت به پروژه) .

ب ) مدارک دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و گاهی حتی پایان دوره دبیرستان را باید ارائه نمود و اگر نظر استاد راهنما بر این مدارک مثبت باشد کارجو را برای مصاحبه آنلاین دعوت می کند.

بعد از مصاحبه آنلاین استاد راهنما نتیجه را اعلام می کند و برای متقاضی نامه ای ارسال می نماید که حکم پذیزش از دانشگاه را دارد.

کارجو با این نامه می تواند بعد از طی کردن مراحل اداری از سفارت آلمان در محل اقامت خود درخواست ویزا دهد. این نامه دارای اهمیت زیادی است و حکم  پذیرش از کارفرما (دانشگاه) را دارد و در اکثر مواقع به ویزا ختم می گردد.

 آیا کارجو از همان بدو ورود شامل حقوق می گیرد؟

اسناد و مدارک دال بر پرداخت حقوق از ابتدا می باشد ولی معمولا در بدو ورود بدلیل زیر حقوقی پرداخت نمی شود!

کارجو باید در ابتدا توانایی مالی برای زندگی در کشور آلمان را به استاد و به سفارت اثبات  نماید و بعد از اینکه وارد کشور آلمان شد و در پروژه مشغول به کار گردید با نظر استاد راهنما و نامه ای که وی صادر می کند می توان برای دریافت حقوق ماهانه  اقدام نماید. دقیقا به مانند نامه ای که استاد راهنما  برای اخذ ویزا ارائه می دهد،  این نامه نیز از نظر دولت آلمان بسیار معتبر و دارای اهمیت است و در 99 درصد مواقع به راحتی مورد قبول قرار می گیرد .

 دوره phd در آلمان چند سال می باشد؟

مدت مقطع دکتری(phd) 2 الی 3 سال می باشد.

 blue karteچیست؟

blue karte یک نوع اقامت کاری در اروپا است که حداقل مدت آن 2 سال می باشد و با داشتن این اقامت، درخواست کننده می تواند خانواده خود را به آلمان انتقال دهد.  افراد وابسته به دارنده بلوکارت ، احتیاج به ارائه دانش زبان آلمانی برای اخذ ویزا ندارند. خانواده ( همسر، فرزند )

 بعد از اتمام دوره phd چه اتفاقی می افتد؟

بعد از اتمام دوره متقاضی 1 سال زمان دارد تا بتواند  استخدام گردد و حقوق رسمی دریافت کند و مالیات دولت آلمان را بپردازد. در غیر این صورت باید به کشور خود بازگردد.

 آیا امکان دارد  دوباره در یک رشته دیگر تحصیل کند؟

بله، تحصیل در آلمان محدودیت سنی ندارد.

 زبان آلمانی چقدر در این دوره لازم و موثر است؟

این دوره کاری /تحصیلی  به زبانهای آلمانی و انگلیسی برگزار می شود  اما مسلماٌ دانستن زبان آلمانی در این کشور بسیار مهم و کارآمد است. اگر تحصیل به زبان انگلیسی باشد در اکثرمواقع افسر پرونده در سفارت برای صدور ویزا مدرک a2  آلمانی را از کارجو طلب می کند. و در صورتی است که رشته شما به زبان آلمانی  ارائه گردد داشتن مدرک زبان آلمانی b1   الزامی است.

 دوره های phd  در آلمان به چه صورت است؟

دوره های phd در آلمان بصورت گروهی  برگزار می شود.

یک گروه آموزشی به راهبری استاد راهنما بر یک پروژه مشغول به تحقیق می شوند که معمولا به مدت 3 سال به طول می انجامد

استاد راهنما حکم کارفرمای مستقیم شما را دارد و بسته به توانایی های شما حقوقی را که اعلام نموده است را از بودجه تحققاتی پروژه که دانشگاه در اختیار او قرارداده ،پرداخت میکند.

 آیا همزمان با کار باید برای دوره phd هزینه ای پرداخت شود؟

خیر ، شما در اصل استخدام استاد جهت انجام کار در دوره مشخص هستید و در پایان مدرک تحصیلی دکترای خود را نیز دریافت میکنید لذا جهت یک دوره استاندارد تحصیلی در آلمان هیچ هزینه ای به دانشگاه پرداخت نمی شود.

برای اخذ ویزا  باید قبل از ورود به آلمان و در بدو ورود ثابت شود که کارجو  بار مالی برای دولت آلمان  نخواهد داشت و برای اثبات آن باید مبلغ حداقل 8000€  را برای هزینه های روزمره و اسکان خود به همراه داشته باشد تا در صورت نیاز بتواند احراز نماید.

هر متقاضی می تواند از طریق سازمان daad  در 15 اکتبر هر سال درخواست بورسیه به دولت بدهد و این پروسه حدودا  4 الی 5 ماه برای دریافت جواب زمان لازم است. داوطلب می تواند با در دست داشتن نامه استاد راهنما که حکم پذیرش را دارد، از کشور مبداء و قبل از ورود به کشور آلمان برای اخذ بورسیه اقدام نماید اگر قبل از ورود جواب مثبت درافت کند و با بورسیه شدن وی موافقت شود  احتیاج به همراه بردن  8000€ نخواهد داشت.

 آیا مدرک phd آلمان در ایران معتبر می باشد؟

تمامی مدارکی که از سازمانهای دولتی آلمان دریافت می گردد  مورد تایید وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران می باشد.

اما هدف این موسسه ایجاد زمینه کاری و همزمان اخذ مدرک دکترا می باشد و بحث اشتغال شما بیشتر مورد توجه میباشد

 

 اگر تمایل به کار وزندگی در خارج از کشور دارید ، بدانید که این تصمیم مهم ترین تصمیم زندگی شما است

با آرامش و هدفمند یک تصمیم آگاهانه و پر ثمر بگیرید برای خود و آیندگان خود !!!

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از با شماره های موسسه تماس حاصل فرمائید :

02188341356

02188341363

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 17572