تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
بررسي ميزان درآمد و ساعت كاري در بازار كار استراليا

 

در سال 1911 میلادی 30 درصد از نیروی کار تولید کنندگان  و 29درصد درصنعتی مشغول بوده اند. گه  فقط 7 درصد این نیروی کار دارای تخصص بوده اند. در این میان آمار نشان می دهد که  63 درصد از این نیروی کار را مردان و 37در صد باقیمانده را زنان استرالیا تشکیل داده بودند. بعد از گذشت یک قرن  بررسی ها در سال 2011  نشان می دهد که میزان افراد متخصص در هر شغل به  22 درصد رسیده که دارای تناسب نسبی با نیرو  و بازار کار استرالیا است.

در جدول زیر میتوانید پایین ترین و بالاترین دستمزد ها را  مشاهده نمایید.

 

بررسي ميزان درآمد و ساعت كاري در بازار كار استراليا

توجه : آمار مربوط به سال 2011 میلادی است و میزان حقوق در استرالیا افزایش یافته است اما تناسب در جدول بدون تغییر است.

 

بالاترین دستمزد شامل کسانی میشود که درآمدی بالغ بر 2000 دلار استرالیا در هفته یعنی سالیانه معادل حدودا 104000 دلار دستمزد دارند و کمترین دستمزد برای کسانی است که در مشاغلی فعال هستند که کمتر از هفته ای 800 دلار و سالیانه حدود 41600 دلار استرالیا درآمد کسب میکنند.

پر درآمد ترین مشاغل در رشته ی تخصصی  پزشکی و زیر گروه های آن است.

متخصص بیهوشی  در بالاترین رتبه  در جدول درآمد  است.   88 درصد از نیروی متخصص فعال در این گروه   دستمزدی بالاتر از 2000 دلار دارند.

پایین ترین دستمزد مربوط به نیروی کار ساده در  مشاغل خدماتی  است. مانند دستیار دکتر در داروخانه یا همان نسخه پیچ  یا  دیگر مشاغلی از این قبیل. بیش از 82 درصد از نیروی کار فعال در این مشاغل حقوقی حدود 800 دلار در هفته دستمزد دارند.

این روند دستمزد همیشه به این نحو نیست که متخصصین بیشترین حقوق را بگیرند . در مشاغلی سخت مانند نیروی کار در صنعت معدن و حفاری  حقوقی همانند یک جراح را دریافت میکنند. افراد  فنی در زمینه برق و هدایت کننده جرثقیل های بلند ساختمانی و تکنسین آسانسور نیز جزو مشاغلی هستند که حقوقی بالاتر از حد نیروی کار غیر متخصص دریافت میکنند.  

پایین ترین دستمزد در مشاغل تخصصی مربوط به متخصصین یا افراد حرفه ای در رشته های موسیقی  است.

فقط   7.6 درصد از افراد مشغول دراین رشته حقوقی بالاتر از 2000 دلار در هفته دریافت می کنند. دیگر مشاغل تخصصی با حقوق پایین مربوط به رشته هایی مانند : تراپیست های سلامت و روزنامه نگاری است .

در جدول زیر ارتباط ساعت کاری و درآمد را بررسی میکنیم :

بررسي ميزان درآمد و ساعت كاري در بازار كار استراليا

در این جدول رابطه بین ساعتهای کاری و درآمد  در استرالیا  به چشم میخورد و کسانی که ساعتهای کاری بالاتری دارند دستمزد بیشتری کسب نموده اند.  مانند  مدیریت، اوپراتور های ماشینهای سنگین ، مشاغل فنی و حرفه ای .

تنها در بعضی مشاغل تخصصی افراد داری دستمزد بالا هستند در صورتی که 55 درصد از این افراد  فقط 40 ساعت در هفته مشغول به کار هستند که کمترین دستمزد در گروه پردآمد ها  است.

تحقیق و بررسی  نشان میدهد که  میزان درآمد در مشاغل مختلف در کشورهای توسه یافته تقریبا به یک ترتیب است و رشته های تخصصی و حساس و دارای مسئولیت سنگین بیشترین دستمزدها را دارند، در این گروه مشاغل پر خطر و های ریسک مانند خلبانی  نیز دستمزد های بیشتری دریافت میکنند. 

افرادی که  برای کار یا تحصیل در یک کشور توسعه یافته مانند استرالیا برنامه ریزی می کنند و رشته ی تحصیلی آنها  در آنجا دستمزد پایین دریافت میکند یا بازار کار مناسبی ندارد یا برای اشتغال نیاز به گذراندن دوره ها یا امتحانات خاص دارند یا به هر دلیلی میخواهند در رشته ی دیگری وارد شده مشغول به کار شوند، توصیه میشود در صورت داشتن علاقه حتما رشته های بیشمار در گروه فنی و حرفه ای را مورد مطالعه قرار دهند و در صورت امکان دوره های کوتاه مدت این رشته ها را شرکت نموده و به طور عملی آن را فراگیرند . حتی اگر با رشته تحصیلی و سابقه کاری مناسب در رشته تحصیلی  خود موفق به دریافت اقامت  یا ویزای کار کشوری مانند کانادا یا استرالیا شدید با دانستن و داشتن مدارک و دانش در یک از رشته های فنی در روزهایی که منتظر فراهم شدن کار در رشته تخصصی  خود هستید میتوانید به کمک این رشته ها وارد بازار کار شوید  و در کنار کسب درآمد  با افراد بیشتری از جامعه جدید ارتباط برقرار کنید و آمادگی بیشتری  از نظر آشنایی  با محیط و قوانین کار و دانش زبان،   برای یافتن کار در رشته تخصصی خود آماده تر خواهید شد.

 

 

by kap r&d

amirhossein tanhaee

31/10/15

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 11598