تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
نگاهي به دانشگاه ها و شهرهاي دانشجويي ايالات متحده امريكا

 

 

نگاهي به دانشگاه ها و شهرهاي دانشجويي ايالات متحده امريكا

 

 

نگاهی به دانشگاه ها و شهرهای دانشجویی ایالات متحده امریکا

 

ایالات متحده دارای بیش از 150 دانشگاه در رتبه بندی جهانی qs و همچنان اولین مقصد دانشجویان بین المللی است. در سال 2014/2013 تعداد دانشجویانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب کردند به یک رکورد دست نیافتنی رسید و طبق آمارهای منتشر شده از موسسه open door report   امریکا در مجموع به 886.052 دانشجوی خارجی خوش آمد گفته است. مناطق منتخب این افراد کالیفرنیا، نیویورک و تگزاس است و بیشترین رشته هایی که در آن ثبت نام انجام شده رشته های مدیریت، مهندسی، ریاضیات و کامپیوتر است. مسلما استاندارد بالای آموزش و امکانات این کشور اصلی ترین دلایل جذب این تعداد دانشجو به این کشور است اما طبیعت زیبا در عین حال زندگی در شهرهای بزرگ و مدرن، سواحل آرام و هوای دلنشین این کشور در این امر بی تاثیر نیست.

فراوانی مراکز آموزشی و دانشگاهای در امریکا این امکان را به شما میدهد تا بتوانید انتخابی نزدیک به معیارهایتان را داشته باشید اگر چه یکبار ترانسفر در مقطع کارشناسی بین دانشگاهای داخلی در امریکا امری طبیعی به حساب می آید اما باید در انتخاب مرکز آموزشی مورد نظر دقت لازم را به کار گیرید.

مقطع کارشناسی در امریکا تقریبا 4 ساله است. سالهای اولیه تحصیل در این مقطع، همراه با انبوهی از دروس عمومی است که گاهی انتخابی و گاهی اجباری می باشند. در سالهای بعد، پس از مشخص شدن رشته تحصیلی و گرایش، دانشجویان به دروس تخصصی می پردازند.

همه ی دانشجویان این امکان را دارند که همزمان با تحصیل در مقطع اصلی خود در رشته های زیر شاخه و مرتبط در دوره های کوتاه مدت شرکت کرده مدارک و آموزشهای مکمل بر تحصیل خود را دریافت نمایند. گذراندن این دوره ها در رشته هایی مانند کارشناسی بیزنس و اخذ مدرک اضافه در اقتصاد یا حسابداری و بازاریابی، برای بالا بردن سطح دانش و استفاده بهینه از زمان تحصیل و ارتقاء شانس قبولی در مصاحبه های شغلی بسیار عقلانی یا حتی در بازار اشتغال امروزی کمی ضروری به نظر میرسد.

شهرهای منتخب دانشجویان در امریکا

نیویورک

نیویورک شهری که هرگز به خواب نمیرود. می توان این شهر را گاهی پایتخت جهان دانست. عبور و مرور سریع لابه لای برج های بلند، کیفیت کم نظیر زندگی و به چشم آمدن ثروت و زندگی لوکس حسی است که نیویورک به شهروندش منتقل می کند. نادر اند کسانی که مدتی در این شهر زندگی کرده و به راحتی بتوانند به جای دیگر نقل مکان کنند. با این حال هر کس در مورد نیویورک نظر خود را دراد. شاید در محیط های آرامتر و خلوت تر بتوان با تنش و استرس کمتری دوران حساس دانشجویی را پشت سر گذاشت. دانشگاههای بسیاری در نیویورک قرار دارند که شاید مهمترین آنها دانشگاه کلمبیا ( رتبه جهانی 22 در نشریه qs در سال 16/2015 ) و یا دانشگاه نیویورک با رتبه 53 باشند.

بوستون

اگر محیطی آکادمیک و دانشجویی را برای تحصیل می پسندید بوستون مقصد مناسب شما است. شاید ساکن شدن در شهر کمبریج و تحصیل در یکی از دانشگاهای آنجا آرزوی هر دانشجویی است که ارزش آن را می داند. دانشگاه تکنولوژی ماساچوست mit   و هاروارد دارای رتبه های جهانی اول و دوم هستند. از دیگر دانشگاههای معتبر در این ناحیه می توان دانشگاه بوستون، دانشگاه تافتس، دانشگاه بندیز ، کالج بوستون و دانشگاه نورث ایست (شمال شرقی) را نام برد.

شهر بوستون شهری هنری و فرهنگی است بخصوص زمانی که صحبت از هنر موسیقی کلاسیک باشد.

شاید اینگونه تصور گردد که بوستون شهری دانشجویی ، آموزشی، خشک و جدی است اما این شهر به تفریگاه هایش هم معروف است. رستورانهای متنوع در این شهر می توانند آخر هفته هایی به یادماندی را رقم بزنند.

 

شیکاگو

رقیب اصلی نیویورک و لوس آنجلس در ثروت، جمعیت و گوناگونی فرهنگ. در پس تمامی برجهای بلند شیشه ای، شهری آرام تر و فرهنگی تر از نیویورک قرار دارد.  شهری که به موسیقی زنده اهمیت بسیاری می دهد. دانشگاههای بسیاری در مرکز و حومه این شهر بر قراراند. دانشگاههایی مانند : دانشگاه شیکاگو ( رتبه 10 qs ) ، دانشگاه نورث وست (شمال غربی) (رتبه 32 qs )

 

سانفرانسیسکو و منطقه خلیج

دو دانشگاه سرشناس در این منطقه یک سر و گردن از دیگر مراکز آموزشی غرب امریکا چه از نظر سطح آموزش و چه از نظر پیشینه و پرستیژ بالاتر هستند. دانشگاه اسنفورد (رتبه مشترک 3 ) و دانشگاه برکلی کالیفرنیا (رتبه 26 ) تاثیرات زیادی بر اقتصاد منطقه داشته اند. دانشگاه اسنتفرد با نوآوری در زمینه تکنولوژی نام خود را در جمع موثر ترین دانشگاه ها بر زندگی عموم ثبت کرده است.

 

لس آنجلس

این شهر برای سالیان طولانی دارای جذب بالای استعدادهای خاص در زمینه کامپیوتر، سینما، تلوزیون و صنایع وابسته به آن را دارد. به جز شرایط خاص آکادمیک این شهر ، لذت زندگی در آب و هوای ایالت کالیفرنیا و موقعیت های بی انتهای بازار کار این شهر باعث شده تا لس آنجلس همیشه مقصدی مناسب برای دانشجویان خارجی باشد که بعد از تحصیل می خواهد به سرعت جذب بازار کار شوند. البته رقابت به طور کل در زمینه اشتغال در ایالات متحده بسیار فشرده است اما وجود موقعیتهای بی شمار شانس شاغل شدن دانشجویان بین المللی را تا حد زیادی افزایش می دهد. دانشگاه ucla یا دانشگاه لس آنجلس ایالت کالیفرنیا، با رتبه 27 در رتبه بندی qs است بهترین دانشگاه این شهر است.

 

 

 

 

 

by kap- research

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 3421