تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
معرفي مراكز آموزشي افريقاي جنوبي

pantoprazol x esomeprazol

pantoprazol teva pantoprazol english pantoprazol 40

 

 

 

معرفی مراکز آموزشی افریقای جنوبی

 

 

 

کشور افریقای جنوبی معروف به کشور رنگین کمان " rainbow nation " با گوناگونی وسیع در فرهنگ، زبان، رنگ پوست و نژاد در کنار یکدیگر روزهای سخت را گذرانده اند. حال که به این کشور می نگریم اثری از سختی و درگیری مشاهده نمی کنیم. شهرهای مدرن، اقتصاد فعال و سرمایه گذاری های عظیم خارجی همگی نشان از امنیت و ثبات در این کشور است. این کشور در سال 2010 بین 5 کشور با رشد اقتصادی سریع، در کنار برزیل، روسیه، هند و چین قرار گرفت. وضعیت اقتصادی و رویکردهای سیاسی در این کشور، جذب سرمایه گذاران، نیروی کار بین المللی و دانشجویان خارجی را باعث شده است. در این کشور هنگام تحصیل میتوان اشتغال داشت تا بخش عمده ای از هزینه ها را در کنار ادامه تحصیل بتوان پوشش داد.  

رتبه بندی brics که در این مقاله مراکز آموزشی افریقای جنوبی را بیشتر با آن محک زدیم بین دانشگاههای کشورها با رشد اقتصادی سریع است که در بالا از آنها نامبرده شد. این رتبه بندی با   بکارگیری 8 شاخص بین المللی جایگاه هر دانشگاه را در میان این کشورها مشخص می کند. رتبه بندی سال 2015 brics به زودی با همکاری موسسه خبری روسی اینترفکس منتشر خواهد شد.

دانشگاه های افریقای جنوبی در رتبه بندی های بین المللی دارای جایگاه مناسبی هستند و نسبت به دیگر کشور های در حال توسعه خدمات و شرایط قابل قبولی را به دانشجویان خارجی ارائه می دهد. دانشگاههای این کشور دارای زیر ساخت های قوی در مطالعه و تحقیقات در سطح بین المللی دارند و با فضایی کاملا چندملتی بدون حاشیه و هرگونه اختلاف فقط به امر آموزش می پردازند. دانشجویان با سطح علمی بالا میتوانند در طول مدت تحصیل در دانشگاه مشغول به کار شوند و حقوق دریافت کنند.

نگاهی به مطرح ترین دانشگاه های افریقای جنوبی

دانشگاه شهر کیپ تاون (uct)

بالاترین رتبه در بین دانشگاههای افریقای جنوبی در رتبه بندی qs و همچنین بالاترین رتبه در جمع دانشگاههای کشور های درحال توسعه سریع brics (برزیل،روسیه،هند،چین،افریقای جنوبی). این مرکز قدیمی ترین مرکز آموزش عالی در افریقای جنوبی است و در سال 1829 تاسیس شده است. دارای فضای وسیع و محیط داخلی بسیار زیبا است و در غرب ایالت کیپ تاون در دامنه کوه قرار گرفته است.

این دانشگاه در زمینه تحقیقات عمومی بسیار پیشرفته است و 5 برنده جایزه نوبل در میان فارغ التحصیلانش دارد. همچنین میزبان اولین جراحی پیوند قلب نیز بوده است.

 

دانشگاه استلن بوش

دومین دانشگاه با رتبه بالا در بین کشورهای brics در دومین شهر قدیمی افریقای جنوبی. استلن بوش  به دلیل کاشته شدن درختان بلوط توسط بنیانگذار این شهر در سال 1679 به شهر درختان بلوط نیز شهرت دارد. همانطور که شهر تاریخی است دانشگاه این شهر هم از تاریخ غنی بهره می برد. دانشگاه استلن بوش در سال 1863 تاسیس شده است. این دانشگاه علاوه بر بنای اصلی که در شهر استلن بوش واقع شده در حومه شهر کیپ تاون دارای 3 شعبه است. دانشکده بارز در این دانشگاه، دانشکده مهندسی برق است. در این دانشگاه دانشکده هایی از قبیل تجارت، علوم، هنر و افسری نیز دایر است. این دانشگاه هم مانند uct، از نظر ارائه تحقیق و پژوهش بسیار مطرح بوده و در رتبه سی ام رتبه بندی جهانی qs   و رتبه یازدهم دانشگاهای کشورهای عضو brics است. مانند دیگر دانشگاههای افریقای جنوبی گوناگونی فرهنگی و نژادی در بین کارکنان و دانشجویان این دانشگاه به چشم می خورد.

دانشگاه ویت واترس رند 

یک دانشگاه چند شعبه ای مطرح واقع شده در مرکز ژوهانسبورگ، متمولترین ایالت افریقای جنوبی که از نظر وسعت شهری و امکانات در بین 50 شهر بزرگ جهان است. نام این دانشگاه عموما با مخفف دانشگاه wits  برده می شود و سومین دانشگاه قدیمی در حال فعالیت در این کشور است. در رتبه بندی brics با یک جایگاه اختلاف با دانشگاه استلن بوش در رتبه 31 ام این رتبه بندی است. دانشگاه ویتس دارای 5 شعبه است که دو شعبه ی آن در مناطق شهری و 3 شعبه ی آن در حومه شهر قرار گرفته است و مجموعا پذیرای 2800 دانشجو و 3200 کارمند است. این دانشگاه از نظر بعضی معیار ها در رتبه های بسیار بالا قرار دارد به طور مثال در زمینه گوناگونی نژاد و از نظر سطح کیفی کارکنان و استادان در رتبه پنجم رتبه بندی brics  است.

دانشگاه پریتوریا

این دانشگاه هم دارای شعب متعدد است و از لحاظ پذیرش دانشجوی خارجی و گوناگونی نژاد و فرهنگ مانند دیگر مراکز آموزشی افریقای جنوبی است. در سال 1906 میلادی تاسیس گردیده و ارائه دهنده برنامه های آموزشی وسیعی است که به دو زبان انگلیسی و آفریکانس تدریس می شوند. آفریکانس زبانی است که ریشه در زبان هلندی دارد و در کشور افریقا از زبانهای پرگویش است. این دانشگاه در با 45000 دانشجو در رتبه بندی brics  در جایگاه 43 قرار دارد. دانشگاه پریتوریا از نظر وسعت یکی از بزرگترین دانشگاه های قاره افریقا است. در این دانشگاه تنها دانشکده ارتش در کشور و دومین در کل قاره افریقا را دارد که از این نظر منحصر به فرد است. در 9 دانشکده دیگر اقتصاد، مهندسی، مدریت ، علوم و پزشکی، جامع شناسی و حقوق و الهیات تدریس می گردد.

 

دانشگاه کوازولو – ناتال  

این دانشگاه نیز دارای 5 شعبه است . 4 شعبه دروسی در سطح کالج تدیرس می کنند. تمامی شعب این دانشگاه در ایالت کوازولو فعالیت دارند و مجموعه ای کامل از تمامی رشته ها را شامل می شوند. یکی از بزرگترین دستاورد های این دانشگاه ایجاد یک مرکز تحقیق و درمان توبرکلوز و ایدز در همین ایالت است که کار مشترک بین این دانشگاه و آموزشگاه پزشکی هاوارد هیوز است. این دانشگاه رتبه 60 در رتبه بتدی brics  را دارد اما در بعضی شاخص ها رتبه ای بالاتر از 60 را از آن خود کرده است.

 

دانشگاه ژوهانسبورگ  

در رتبه بندی brics دقیقا بعد از دانشگاه کوازولو در جایگاه 61 ام است. این دانشگاه تاسیس شده در سال 2005 است و متشکل از ادغام دانشگاهای رند آفریکانس rau ، دانشگاه تکنیکون ویت واترس رند twr و 2 شعبه از دانشگاه ویستا است. در نتیجه ی  این ادغام دانشگاه ژوهانسبورگ به یکی از وسیع ترین دانشگاهای افریقای جنوبی تبدیل شد که دارای 4 شعبه شهری،  9 دانشکده و بیش از 90 دپارتمان مختلف است که سالیانه 50.000 دانشجوی جدید را ثبت نام میکند. این دانشگاه به قدمت دیگر دانشگاه های نامبرده شده نیست ولی از لحاظ شاخصهایی مانند تدریس رشته های بین المللی و پذیرش دانشجویان خارجی و گوناگونی در کارکنان و استادان در رتبه های مناسبی قرار دارد.

امید است با مطالعه دقیقتر کشور افریقای جنوبی عزیزانی که قصد اشتغال و ادامه تحصیل در این کشور را دارند بتوانند شهر و مرکز آموزشی مناسب با رشته و روحیات خود را انتخاب نمایند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد اخذ اجازه کار و  تحصیل در کشور مدرن و زیبای افریقای جنوبی با مشاورین موسسه kap تماس حاصل فرمایید. 

 

 

 

for kap research dep , by amirhossein tanhaee

 

 

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 2410