تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
راهنماي تازه واردين به سيدني و ايالت نيو ساوت ولز استراليا شماره يك

 

 

 

یکی از مهمترین چالش های مهاجرت به ویژه برای خانواده ها نقل مکان و تغییر شهر و محل زندگی است. بدست آوردن اطلاعات از دوستانی که قبلا به مقصد شما سفر کرده اند یا در آنجا زندگی میکنند بسیار مفید است اما کافی نیست. افراد همیشه به مسائل مختلف از زاویه دید خود می نگرند و بر اساس نیاز ها و استاندارد های زندگی خود با آنها روبرو شده و برداشت های متفاوتی از یک مسئله دارند و این امری طبیعی است. مهاجرین باید توجه داشته باشند که تحقیقات قبل از ورود درباره محل زندگی آتی ضروری است. امروزه به کمک اینترنت به راحتی می توان از شرایط ظاهری شهر، نوع اسکان و قیمت خدمات آگاهی نسبی به دست آورد ولی در خیلی از موارد در عمل شرایط به نحوی دیگر رقم خواهد خورد و این امر ممکن است در روزها و ماههای اول کمی مهاجرین را سردرگم کند اما نباید مانعی برای رسیدن به اهداف آنان باشد. ادامه تحصیلی فرزندان در سطوح پایه و یادگیری زبان و خو گرفتن آنها با محیط جزو مسائلی است که فقط با قرار گیری در موقعیت و گذشت زمان قابل حل خواهد بود اما آگاهی والدین در کیفیت عبور از این چالش تاثیر بسزایی در روحیه آنها و فرزندانشان خواهد داشت.

افراد با اهداف متفاوتی به استرالیا مهاجرت می کنند. گاهی برای یافتن درآمد بیشتر و توسعه کسب و کار و گاهی برای بهرمند شدن از خدمات اجتماعی و پرداخت هزینه کمتر برای کیفیت بالاتر زندگی، تحصیلات عالی ، آب و هوای مطبوع و محیط آرام و کم جمعیت این کشور ، همگی از نکات مثبت استرالیا به شمار میرود اما لازم است با شکیبایی و کوشش بهای آنرا پرداخت کرد و مسائلی که اکثر تازه واردین در هر کشوری با آن روبرو می شوند را حل نمود و به حرکت ادامه داد. این بها در شهری مانند سیدنی که طبق آمار های هرساله یکی از 5 شهر اول جهان از نظر کیفیت و سهولت کار و زندگی است ناچیز به نظر میرسد.

 

نقل مکان به سیدنی

استرالیا به دلیلی دوری از دیگر نقاط جهان تاثیر گرفته از  هیچ کشور دیگری نیست شاید در گذشته کمی با الگوهای انگلستان مطابقت داشت ولی در بسیاری از زمینه ها مانند ارائه خدمات، نحوه زندگی ، آب و هوا و تنوع نژادی با دیگر نقاط جهان متفاوت است و در اجرای قوانین و خدمت رسانی به شهروندان عملکرد مخصوص به خود را دارد. یکی از بارز ترین نقاط قوت این کشور رقابت در سطح کیفی خدمات است چه خدمات پس از فروش و چه در فروش خود خدمت.

خدمات درمانی یکی از آنها است. با کمی جستوجو بر اساس نوع و شماره ویزا به راحتی بیمه مورد نظر را پیدا خواهید کرد. پکیجهای مخصوص خانواده دارای تخفیف هستند و به سادگی خدماتی که میخواهید دریافت کنید را می توانید انتخاب نمایید. بعد از اخذ اقامت شرایط شما دقیقا شبیه به شهروندان استرالیایی است و از تمامی خدمات درمانی برخوردار خواهید شد.

 

ادارات و قوانین

 

 یکی از ویژگی های سیستم اداری و دولتی استرالیا اطلاع رسانی کامل در مورد تمامی قوانین است. شما هرگز در مورد تغییر قانون خاصی حیرت زده نمی شوید. تمامی ادارات دارای وب سایتهای کاملی هستند و هر گونه تغییر در نحوه انجام امور اداری را از قبل و یا به صورت لحظه ای در آن بروزرسانی می شود. اکثر خدمات به صورت آنلاین قابل دریافت است و نیازی به حضور فیزیکی متقاضی ندارد و در صورت لزوم از طرف آن اداره خدمات به شهروندان از طریق پست ارائه میگردد. اگر صاحب کسب و کار هستید یا فعالیتی دارید که درآمدش شامل پرداخت مالیات است به سایت مرکز مالیات بروید و اطلاعات مربوطه را بررسی کنید. یا از حسابدار های ویژه محاسبه مالیات کمک بگیرید، شفاف بودن حساب مالیاتی زمانی که قصد اخذ شهروندی یا اقامت دائم را دارید بسیار مهم است و عدم پرداخت مالیات جرم محسوب می شود. ادارات مختلف سایت های مربوط به خود را دارند.

 

لینک وب سایت رسمی دولت ایالتی نیو ساوت ولز

 https://www.nsw.gov.au

وب سایت اداره مالیات nsw

http://www.osr.nsw.gov.au

لینک سازمان بهداشت و مراقبت پزشکی nsw

http://www.health.nsw.gov.au/pages/default.aspx

 

اجاره محل سکونت در سیدنی و حومه

با افزایش ورورد مهاجران و دیگر عوامل اقتصادی قیمت اجاره ملک در مرکز شهری مانند سیدنی ممکن است گران به نظر برسد اما محله ها یا به اصطلاح suburb  های بسیاری هستند که با مرکز شهر کمتر از یک ساعت فاصله دارند و از نظر امکانات رفاهی در سطح بالایی قرار دارند. پیشنهاد میشود برای اسکان در سال اول یکی از شهرهای اطراف و نزدیک به مرکز شهر سیدنی را بررسی کنید و با بودجه ای که در نظر دارید ملک بهتری نسبت به مرکز شهر اجاره نماید. قبل از قرار با مالک یا نماینده مالک برای اجاره ملک مدارکی لازم است که بهتر است همراه داشته باشید.

  • مدارک شناسایی، مانند گذرنامه، کارت اقامت
  • کاور لتر ، در نامه ای به صورت خلاصه وضعیت خود، نوع ویزا و هدفی که برای آن در این کشور مقیم هستید را شرح دهید.
  • سابقه پرداخت اجاره ، خیلی از صاحب خانه های استرالیایی در این مورد حساسیت نشان میدهند، اما اگر برای اولین بار است که در استرالیا خانه اجاره می کنید و سابقه ای ندارید از محل کار یا شرکت خود گواهی امکان مالی یا معرفی نامه و یا پرینت حساب بانکی خود در استرالیا را همراه داشته باشید. ممکن است که به جای معرفی نامه یا گواهی سابقه، صاحبخانه بخواهد اجاره 1 سال را در دو یا 3 نوبت پرداخت کنید که منطقی است. به یاد داشته باشید که این شرایط فقط برای سال اول است و از سال بعد شما دارای گواهی سابقه پرداخت اجاره خواهید بود.

زمانی که خانه ی مورد نظر خود را به شکل مجازی یا حضوری یافتید با مشاور ملک تماس بگیرید و با وی قراری را برای دیدن ملک معین کنید. مشاور وظیفه دارد تا نحوه برخورد و شرایط شما را بررسی کند. طی بازدید ممکن است از شما بخواهد تا فرمی را پر کنید و جزئیات خود و دلیل انتخاب ملک را شرح دهید.

هرگز برای شرایط اجاره برای مدت زیر یکسال با مشاور صحبت نکنید حتی طوری نشان دهید که در صورت داشتن آسایش لازم سالها در این ملک خواهید ماند ولی هرگز صداقت را فراموش نکنید و هنگام قرار وقت شناس باشید. مردم استرالیا عادت دارند 15 دقیقه قبل از قرار در محل حاضر باشند و این نوعی احترام به طرف مقابل محسوب میشود.  

 

لینک مروبط به حقوق مستجرین

http://www.tenants.org.au

نمونه سایت های مربوط مشاورین املاک

http://www.realestate.com.au

www.realestate.com.au/rent/in-nsw/list-1

www.allhomes.com.au

 

رانندگی و خرید خودرو

خودرو در استرالیا یک وسیله کاملا مصرفی و ارزان است. در بازارها و اینترنت می توانید با فروشندگان خودرو های نو یا کارکرده به راحتی آشنا شوید و با حداقل 5000 دلار وسیله ای معقول تهیه نمایید. به هنگام خرید باید به گذشته و سوابق خودرو توجه کرد که طی یک روند ادرای برای گرفتن مجوز تردد انجام پذیر است.

گواهینامه ایالت های دیگر و گواهینامه بین المللی فقط برای 3 ماه قابل استفاده است و برای رانندگی بیشتر، اخذ گواهینامه رانندگی ایالت nsw الزامی است. ایالت نیو ساوت ولز nsw 3 نوع گواهینامه به نامهای p1 و p2  و نا محدود دارد. اگر گواهینامه رانندگی کشور خود را زیر 1 سال است که دریافت نموده اید گواهینامه p1 و اگر بیش از 1 سال و زیر 3 سال p2 و اگر بیش از 3 سال است، گواهینامه رانندگیunrestricted  یا نا محدود و 10 ساله دریافت خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین رانندگی در این ایالت می توانید سایت این اداره را مرور

لینک های مفید :

 http://www.rms.nsw.gov.au

http://www.carsales.com.au/car/new-south-wales-state

http://www.carsguide.com.au/

 

مدارس و ادامه تحصیل فرزندان

 نظام آموزشی استرالیا 150 سال قدمت دارد. مسئولیت کامل فرزندان در کشور استرالیا بر عهده دولت و مدرسه است. هرگونه مشکل درسی یا روحی و انضباطی بر عهده مدارس و مسئولین آن است و در صورت بروز هرگونه مسئله در هنگام حضور فرزندان در مدرسه این مسئولین هستند که پاسخگوی دولت و والدین اند. مربی های ویژه ای برای دانش آموزان مهاجر در همه مدارس اشتغال دارند و زمان های مشخصی را با آنها میگذراند و در تلاش اند ضمن آموزش زبان آنها را با محیط جدید آشنا کنند و در صورت نیاز با اجاره والدین دانش آموز را برای گردش به سطح شهر برده و قوانین شهری و اجتماعی را به آنها همراه با سرگرمی، آموزشی می دهند. مدارس دولتی ایالت نیو ساوت ولز از استاندارد های آموزشی، رفاهی و امنیتی بالایی برخوردارند. هر سال تعداد زیادی از دانش آموزان مهاجر در این مدارس ثبت نام می شوند و برای معلمان و مسئولین روبرو شدن و تعلیم دانش آموز خارجی امری روزمره است.

در مدارس طیف وسیعی از آموزش های تئوری و عملی اراده میشود. در تمامی مدارس مربی های ویژه تحقیقات علمی و مربیان ورزش، زبان آموزان همراه با امکانات دیداری و شنیداری روز دنیا برای رشد و تربیت کودکان به کار گرفته می شود.

 

 

 

 

بازار بین المللی کار

feb16

امیرتنهایی

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 3385