تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
شركت هواپيمايي كوانتس استراليا

شرکت هواپیمایی کوانتس استرالیا

 

هواپیمایی ملی استرالیا و سومین شرکت هوایی تاسیس شده در جهان بعد از klm و avianica در 16 نوامبر سال 1920 میلادی است. اولین پرواز بین المللی این شرکت در سال 1935 به مقصد سنگاپور به هوا برخاست. اولین هواپیمای این شرکت avro 504k بود و در سال 1959 با خرید اولین بوئینگ 138-707 این شرکت اولین جت خود را وارد ناوگانش کرد. نام این شرکت برگرفته و مخفف شده ی queensland northern teretorry aerial services  است.

کوانتس یکی از اعضای تشکیل دهنده و ثابت اتحادیه های همکاری های بین المللی بین خطوط هوایی مانند airline alliance  و one world  است. ایستگاه اصلی این شرکت فوردگاه سیدنی است.

شرکتهایی مانند qantas link و jetconnect در مسیر های داخلی و یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت که به کشورهای اطراف پرواز می کند به نام jetstar از شرکتهای زیر شاخه و تحت نظارت کوانتس هستند. 65% از سهام کوانتس در بازار بورس حمل و نقل داخلی استرالیا و 15% از آن متعلق به مشتریان است.

لباس فرمهای کلیه خدمه این شرکت توسط یک طراح فرانسوی ساکن استرالیا به نام پیتر موریسی طراحی شده و در سال 2013 با تشریفات و مراسم خاصی رو نمایی شد. اما مهمانداران در مورد راحتی این لباس نظر خوبی ندارند.

شرکت هواپیمایی کوانتس استرالیا

شرکت هواپیمایی کوانتس امروزه 20 پرواز داخلی و به 21 مقصد از  14 کشور دیگر پرواز دارد. به جز کشورهایی که هواپیمایی های زیر مجموعه با آنها خدمات ارائه می کنند. با شروع بحرانهای اقتصادی  در سال 2011 تغییرات اساس در ساختار این شرکت به وجود آمد که در نتیجه ی آن 1000 موقعیت شغلی از بین رفت و برای جبران زیان، این شرکت مجبور به همکاری با چند کشور دیگر مانند ژاپن شد و شرکت جت استار ژاپن با همکاری شرکتهای میتسوبیشی و هواپیمایی ژاپن به راه افتاد. عمده خسارت ها از طرف رقبای ثروتمند و نوپای صنعت هوایی مانند هواپیمایی امارات و سنگاپور به این شرکت وارد شد. یکی از طولانی ترین پرواز های جهان با هواپیمای ایرباس a380-800 این شرکت از سیدنی به مقصد دالاس پرواز میکند. با سود 200 میلیون دلار در سال 2011 که این شرکت با استفاده بهینه از زیرساخت ها و شراکت با دیگر شرکتهای هواپیمایی به دست آورد اما با بالارفتن قیمت جهانی سوخت این شرکت اعلام کرد 245 میلیون دلار پول از دست داده است. کوانتس در سال 2013 همکاری های خود را یا دیگر شرکتها و کشورهای آسیایی شدت بخشید و شرکتهای jetstar hong kong  و خطوط هوایی شرق چین راه اندازی شد.

همکاری کوانتس و خطوط هوایی امارات متحده در 31 مارس 2013 آغاز شد. طی این همکاری 98 پرواز در هفته از طریق دبی انجام می شد و همچنین این شرکت سرو غذا های غیر حلال را حتی در مسیرهای به و از اروپا برای احترام به مسافران مسلمان ممنوع اعلام کرد اما بعد از 6 ماه 220 میلیون دلار دیگر متضرر شد در اثر این زیان کوانتس بار دیگر دست به تغییر زد و طی آن تا سال 2017 تعداد کارکنان خود را از 32000 به 27000 کاهش خواهد داد. 100 خلبان این شرکت در این تعدیل نیرو هستند و این نشان از محدود شدن دامنه ی فعالیت های این شرکت است.

 

در سالهای اخیر بسیاری از صنایع ملی در برخی کشور های درگیر با بحران های اقتصادی، توان و توجیه فعالیت نداشته و اگر جزو صنایع ملی نبودند تا به حال نامی از آنها باقی نمی ماند. در کشور مالزی که در همین منطقه و نزدیک به استرالیا است شاهد وضعیتی مشابه هستیم. شرکت خطوط هوایی مالزی و خودرو سازی پروتون فقط با همت دولت این کشور و بر طبق سیاستهای ملی فعالیت دارند چون به جز نام یک صنعت ملی سود دیگری ندارند.

پایگاه خبری بازار بین المللی کار

امیر تنهایی

feb2016

 

 

 

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 3905