تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
مالــــــــــــــزي

مالزی دارای دو بخـش هم اندازه و جدا از هم در جنوب شرقی قاره پهناور آسیــا است که توسط دریای چین از هم جدا شده است. کشـــوری کوچک که دارای اقتصادی درحال رشد با سرعت بالا است. این کشور دارای 13 ایالت و 3 بخش مستقل  است که مجموع وسعت خاک آن 330.803 کیلومتر مربع است. 
مالـــزی غربی دارای مرز آبی و خاکی با کشورهایی نظیر تایلند از شــمال و سنگاپور و انــدونزی از جنوب و مالزی شرقی با برونه ای ، اندونزی و فیلیپین هم مـــرز است. 
ساکـنان اصــلی مالزی را مـــالایی می نامند و در گذشته طبق سنت های خود توسط پادشاهان اداره می شدند. در قرن 18 انگلیس به بهانه حمایت از ساکنان و پادشاهــان مالزی کنتـــرل این کشور را بدست گرفت. اولین بار در سال 1946 کـــل این خاک به شــکل یک کشــور، متحد و با عنــوان اتحــادیه مــالایا به جهان معرفی شد. این اتحادیه در سال 1948 به فــدراسیون مـالایا تبـدیل شد و سپس در 31 آگوست 1957 به استـــقلال رسید. در سال 1963 سنگــاپور همانند ساراواک (مالزی شرقی) به این فدراسیــون پیوســت اما دو سال بعد از فدراسیون جدا و مستــقل شد. 
نـــژاد و قــومیت های مختلفی مالــزی را خانــه می خــوانند. آنهـا در عیـــن زندگی با ظاهــری آرام در کنار یکدیگر در مسائل سیاسی و تجـــاری با هم به رقابت می پردازند. دین رســمی کشـور مالزی اســلام است در حالی که پرستش دیگر ادیــان آزاد است چــون فقط 50 درصـــد از کل جمعیت مسلمان هستند.
پایتخت سیاسی مالــزی شهر تازه بنا شــده پوتراجـــایا است که محل استقرار دولــت و نخست وزیر و دیگر دستگاه های دولــتی است. تمامی وزارتخــانه ها طی 10 سال اخیر کم کم از کوالالامپور به این شهر تازه ساز منتقل شده اند. پوترا به معنی شاهــزاده و پوتراجایا به معنی شهر و دیار شاهزاده است. هدف از ساخت این شهر متمرکز نمودن دفاتر دولتی در محیطی کاملا اداری، آرام و مدرن است. 
سیســتم اداره کشور پارلمانی از نوع غربی است و احزاب با به دست آوردن رای مردم نخست وزیری را بدست می آورند. نظام پادشـــاهی که طبق سنت موروثی است همچنان باقی است و از بین 9 پادشاه از ایالت های مختلف هر 5 سال یکی را برای پادشاهی کــل کشور انتخاب می کنند اما پادشــاه در امــور کلان سیاسی هیچگـــونه دخالتی ندارد. 

اقتـــــــصاد کشـــور مالـــزی 
طی 50 سال (1957 تا 2005) مالــزی یکی از بهترین اقتصادهای جنوب شرق آســـیا را با میانگـین رشــد 6.5 درصد در تولــید ناخالـص داخلی بـــنا کرده است. سیاست اقتصادی مالزی رقابــتی و آزاد است و تـقریبا تازه به کشور های سازنده و صنعــــتی پیوسته است. در ســــالهای  2014 – 2015 مالــزی یکی از رقابــتی ترین بازار های آســیا و جهـــان را تجــربه کرد  و در آسیا رتبـه 6 ام و در جـــهان رتبه بیستم را به خود در این زمینه اختصــاص داد و بالاتر از کشورهایی نظـیر استرالیا ، فرانسه و کـــره جنوبی قرار گرفت. زمانی این کشور پیشتاز در تولــید و صادرات روغــن پالــم ، کائــوچو و قلــــع بود که در سالــهای اخیر از آن فاصـــله گرفته است و دولت درآمدزایی را به سمــت جهانگردی متمرکــز کرده و از این رو صنعــت جهــانگردی به سومــین منبع درآمد این کشــــور تبدیل شده است. مالزی در سالــهای اخیر به جذب سرمایه های خـــارجی علاقه ی زیادی نشــان داده است و نظـام تجــارت خود را دائما بروز رسانی می کند تا با ایجــاد محیط تجــاری امن و با ثبات و کم تورم برای سرمایه داران آنها را جذب بازار خود کند. 
واحد پـــول این کشور رینگت نام دارد و از ثبـــات نسبی خوبی بر خورد است. امروزه هر دلار امـــریکا 4 رینگت است و هر رینگت حدود 900 تومان در بازار تهــران معاملــه می شود. 

شهــــر کـــــوالالامپور 
ثبت شده در سال 1859 مــیلادی 
شهـــردار : محـمد امیـــن نوردین عبــدالعزیز 
پایـتخت فرهنگـی ، علـــمی ، اقتــــصادی مالـــزی ، محــل سکــونت پادشــاه 
بیش از یک میــلیون و نیــم از جمعیتِ تقریبا 29 میلیــــونی مالزی در کــوالالامپور ساکن و شاغـــل هستند. بخش بزرگـــتر آن، کلانــشهر کوالالامپور است که جمعیتی 8 میلیونی را در خود جای داده است. کـــوالالامپور جزو آن بخــش های مستــقل است و توسط شهردار خود اداره می گــردد. این بخش مستقل در دل بزرگترین و ثروتمنـــدترین ایالت کشور یعنی ســــلانگور قرار دارد که یک ایالت پادشاهی است.  
در سال 2013 کشور مالــزی و خصوصا شهـــر کوالالامپــور جــزو بهترین نقاط جهــان برای زندگی در دوران بازنشستگی معرفی شد و رتبه سوم در این زمینه در سال 2014 را به خــود اختصاص داد.
 این نتیجه ی برنامه ای مهاجرتی و ویـــزایی به نام " مالــــزی خانه دوم من " است که به کسانی که می خواهند در این کشور اقامت کنند اجــــازه میدهد تا از مزایای مانند بانـــکداری اسلامی که یکی از بارزتــــرین ویـــژگی های نظام بانکی و مـــالی مالــزی است بهــره مند شونــد. هزینه بسیار پایین زندگـــی نسبت به اروپا ، امریـــکا و استرالیا یا حتی سنگاپــور ، محیطی تمـــیز تر نسبت به دیگــر کشورهای آسیایی ، هوای مطـــبوع و همیـشه گرم این کشور و سابقه طولانی هم زیســـتی مردم محــلی با خارجی ها در زمان استعمار، مالـــزی را تبدیل به کشوری مناسب برای زندگـــی راحت برای خارجــیان می کنــد. 
همچنـــین شهر کوالالامپـــور دارای انـــواع بیمارستان های فوق پیشرفته اروپـــایی و امــریکایی است که خدمات درمــانی با کادر پزشکــی تحصیــل کرده در آن کشور ها را به بیماران ارائه میدهــد. لازم به ذکر است که بیمارستــان های دولــتی این شهر هم از کیفیت مطلوبی برخوردار اند . خدمات بهداشت و درمان کم هزینه ای را ارائه می کنــند.  
ادامه تحصیــل ارزان و با کیفیــت فرزندان در کوالالامپــور یکی از دیگــر ویژگی هایی است که اقامت در این شهر را برای خانـــواده های خارجی جذاب میکند. مـــدارس بین المللی این اجـــازه و انتخاب را به دانش آموزان می دهد که با هر سیستم آموزشی که تمایل دارند در دوران پـــایه تحصیل کنند و سپس به دانشگاه های مختــلف بین الــمللی و انگلیسی زبان دولتــی مالــزی یا دانشــگاه های شعبه استـــرالیایی و انگلیــسی و ... تحصیلات عالی خود را ادامـــه دهنــد.  
اقامــت ، اسکــان ، ویــــــزا 
یکـــی از ویــژه ترین مزایای کشور مالــزی برای اتباع ایــرانی امــکان سفر بدون نـــیاز به ویزای گردشگری است. در گذشته مدت این روادید 90 روزه بود امـــا در حال حاضــر به 14 روز کـــاهش پیدا کرده است. 
که البـته برای بازدید اقوام و گـــردش تقــریبا کــافی است. 
برای اخذ ویـــزای طولانی مدت چندین راه وجود دارد 
1-    اخذ اقامت 10 ساله قابل تمـــدید خانه دوم است 
شرایط اخذ اقامت : 
-    ایجـــاد سپرده در حساب متقاضی در بانک های مالـــزی به مبلغ  300 هزار رینگیت برای متقاضیان زیــــر 50 سال . یا 
-     ایجـــاد سپرده در حساب متقاضی در بانک های مالـــزی به مبلغ  150 هزار رینگیت برای متقاضیان بالای 50 سال
-    داشتن درآمد ماهیانه 10 هزار رینگت  و اثبات آن از طریق پرینت بانــکی به مــدت 3 ماه قبل از اقدام. 
خدمات برای دارندگــان این اقامت : 
-    اقامـــت 10 ساله قابل تمــدید برای مـــتقاضی اصــلی ، همســــر ، فرزندان مجـــرد زیر 21 سال ، پـــدر و مادر سالمــند متقاضی اصـــلی و فرزندانی که از نظر جسمی وابـــسته به والدین هســـتند. 
-    آزاد شدن بخـــشی از سپــرده پس از یـــک سال و معافیت کامـــل مالیاتی  
-    امکان استــفاده از تســـهیلات بانـــکی ، خـــرید مــلک و خودرو به صورتی اقساط بلند مدت 
-    اجـــازه تحصیل فرزندان در مدارس بین المللی 
-    معافیت از پرداخت عوارض گـمرکی کشور مالــزی برای خرید خـــودرو های وارداتی (30 درصد)
-    سهولت در اخذ ویزا های کشــورهای دیگر مانند ایالات متحده ، استرالیا انگلستان
2-    ویـــزای کار از شرکـــت تجاری و فـــعال 
-    ثبت شرکت با مسئولیت محـــدود 
-    ایجـــاد حساب بانکی و انتقال سرمایه معیـــن شده شرکت 
-    اخذ مجـــوز های شورای شهر ، مجوز فعالیت ، اجاره دفـــتر کار یا محل کار 
-    استفاده از شریــــک محــلی در صورت نــیاز نسبت به موضـوع فعالیت 
-    ثبت درخـــواست ویزا در اداره مهاجــــرت 
مزیت های دارندگان ویزای تجاری 
-    اقامت و تجارت در سومین کشور مدرن و قدرتمند شرق آسیا از نظر اقـــتصادی و جهانگـــردی با هزینه ای بسیار پایین.
-    افتتاح حساب بانکــی به نام شرکت و تحت شخصیت حــقوقی مالزیایی و همچنین افتتاح حساب بانکی شخصــی و استفاده از تسهیلات بانــکی 
-    ایجـاد کسب و کار یا خرید کسب و کار های آماده در کشــور مالزی 
-    اخــذ نمایندگی تجارت های بزرگ زنجیــره ای از برنــدهای روز دنیا و کسب درآمدی تضمینی و دائم
-     زندگی در یکی از پیشرفته ترین مدرنترین شهرهای جهان با دستــرسی آسان به کشــور سنگاپــور قطب اقتصادی آسیا در جهـــان و کشور استرالیا 
-    امکان استفاده از اعـــتبار شرکت مالزیایی برای سرمایه گـــزاری در دیگر کشـــور ها مانند استرالیا و سنگاپور
-    ویزای 2 ساله تجـــاری ، قابل تمــــدید برای متقـــاضی اصلی ، همســـر و دیگر اعضاء خانـــواده 
-    امکان ادامه تحصیلی برای متقاضــی اصــلی و افــراد وابسته 
-    امکان اخذ چنــــد ویزا از یک شرکـــت برای شـــرکا و خــانواده آنهـــا و یا اخـــذ ویزای برای دیگـــر افراد 
3-    ویـــزای یکــساله 
-    ثبت مدارک 
-    پرداخت هزینه 
-    اخذ ویزای تجــــاری بدون ثبت شـــرکت و انتقال سرمـــایه 
-    مناسب برای اهداف کوتـــاه مدت و یا تحقیق برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری 
کلیه متقاضیان می توانند ضمن استفاده از خدمات ثبت شرکت و اخذ ویزای موسسه kap  از خدمات اسکان و پشتیبانی این موسسه استفاده کرده و از همراهی موسسه در تهران و مالزی بهرمند شوند.

kap افتخار دارد که از لحظه تصمیم گیری تا اشتغال نهایی متقاضیان در مالزی در کنار ایشان است و با توجه به امکانات و توانایی های کم نظیر خود در این کشور شما را تا حصول موفقیت نهایی همراهی مینماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره حضوری با ما تماس بگیرید:


02126763588
02188341356
02188341363
@kapinstitute


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 7036