تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
چگونه شانس اخذ ويزاي كاري يا تحصيلي را افزايش دهيم؟

 

برای پاسخ به این سوال ابتدا انواع ویزا و دلایل ردی را بررسی می کنیم.
ویزاها بطور کلی در چند دسته قرار می گیرند که دو دسته زیر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد:
دسته 1: ویزاهای موقتی (مانند: ویزاهای توریستی ،تجاری،کاری،کارآموزی ،تحصیلی و ..)
دسته 2: ویزاهای اقامتی (مانند: اقامت کاری skilled worker، اقامت کارآفرینی،اقامت سرمایه گذاری و ...)
با توجه به اینکه با تغییر قوانین کانادا متقاضیان زیادی علاقه مند به اقدام از طریق قانونpeq شده اند و این گروه از متقاضیان ابتدا باید از طریق یکی از ویزاهای کارآموزی(دانشجویی) یا کاری وارد کانادا شوند تا شرایط خواسته شده در قانون peq جهت اخذ اقامت را ایجاد نمایند، در این مطلب انواع ویزاهای موقتی به ویژه ویزای کاری – کارآموزی (تحصیلی) و شرایط کشور کانادا را مد نظر قرار می دهیم اما روند کلی و دلایل ردی ذکر شده غالباٌ در کشورهای دیگر همچون اروپا ، استرالیا،آمریکا و ... مشابه می باشد.
در روند اخذ ویزای موقت افسر پرونده به چند معیار کلی زیر توجه می کند:
1.    ارائه پذیرش معتبر از مرکز آموزش دهنده در کشور مقصد (کالج یا دانشگاه و ...)
2.    توان و منابع مالی متقاضی جهت تامین هزینه شهریه مرکز آموزش دهنده
3.    توان و منابع مالی متقاضی و خانواده وی جهت تامین هزینه زندگی در کشور مقصد بدون نیاز به کار کردن 
4.    توان و منابع مالی متقاضی و خانواده وی جهت ورود و خروج از کشور مقصد
معیارهای فوق جزء لاینفک یک درخواست کامل است و شما همزمان با ارائه درخواست باید مدارک مرتبط با این معیارها  را تکمیل نمایید اما یک معیار دیگر نیز مورد نظر افسر می باشد که جهت تامین آن حتماٌ نیاز به مشاوره با یک کارشناس و یا فردی با تجربه دارید چرا که تامین آن بستری روانشناختی و تخصصی دارد و به مدرک خاصی وابسته نیست این معیار بالاترین عامل ردی درخواست ها به شمار می رود و بسیار حائز اهمیت است.
5.    قانع شدن افسر به برگشت متقاضی و خانواده وی پس از اتمام موضوع ویزا(اتمام تحصیل یا مدت کارو ...)
جهت برآوردن این مهم باید بتوانیم به افسر بررسی کننده درخواست با رائه مدرک و مستدلات نشان دهیم که شما دارای انگیزه کافی برای برگشت هستید لذا عواملی که می تواند نشان دهنده انگیزه بالای شما باشد را یک به یک بررسی می کنیم:
-   ارتباط فامیلی در کانادا و در کشور محل اقامت
یکی از عوامل موثر در نظر افسر از انگیزه برگشت متقاضی ارتباطات قوی فامیلی است.مثلاٌ در صورتی که فرد متاهلی بدون همسر و فرزندان خود اقدام می کند این خود انگیزه قوی جهت برگشت پس از اتمام دوره محسوب می شود و بسیار موثر است.
-   سرمایه و وضعیت مالی متقاضی 
یکی از عوامل دیگری که در نشان دادن انگیزه برگشت شما می تواند موثر باشد، انگیزه مالی است.در این بخش ارائه موجودی بانکی موثر نیست منظور ارائه اسناد و مدارکی است که شما بخاطر آن پس از اتمام دوره بر خواهید گشت به عنوان مثال ( سهام شرکت ،سند ملک  و دیگر دارایی با ارزش شما در کشور مبدا)


-   وضعیت فعلی شغلی در کشور مبدا
در صورتی که متقاضی استخدام شرکتی معتبر باشد و برای دوره ویزا ، مرخصی(با حقوق یا بدون حقوق) اخذ نموده باشد و همچنین کارفرما مفید بودن سفر (دوره) را در روند فعالیت شرکت یا رشد متقاضی در کار و حقوق ، پس از اتمام تحصیل در گواهی ذکر نموده باشد این امر می تواند نظر افسر پرونده را به خود جلب کند.
توجه داشته باشید که حمایت معنوی و یا حتی مالی کارفرما از نظر افسر بسیار مفید می باشد.
-   وضعیت مهاجرتی در کشور محل اقامت
اگر شما در حال حاضر در کشور سومی بصورت قانونی اقامت دارید و می خواهید برای ویزای کاری یا کارآموزی (تحصیلی) کانادا اقدام کنید شانس بسیار خوبی جهت اخذ ویزای موقت و پس از آن اخذ اقامت دائم کانادا دارید.
-   سابقه سفر
افسر بررسی کننده پرونده حتماٌ به سفرهای خارجی شما به خصوص کشورهایی چون استرالیا،آمریکا،شینگن و ... توجه می کند و این نیز می تواند نشان دهنده عدم تمایل شما به اقامت غیر قانونی در کشور کانادا باشد و قانع شدن افسر از برگشت شما پس از اتمام دوره ویزا کمک می کند.
-   هدف از اخذ ویزا و دورنمای وضعیت شغلی در کشور محل اقامت (ویژه متقاضیان peq)
شما دارای هدفی مشخص هستید و افسر پرونده نیز می داند که با اتمام دوره تحصیلی شما می توانید با استفاده از قانون peq اقامت دائم بگیرید اما از آنجا که ویزای ورود شما از جنس ویزای موقتی است افسر باید در این مرحله از کفایت انگیزه برگشت شما مطمئن گردد لذا انگیزه نامه ای که همراه با مدارک به سفارت ارائه می دهید می تواند بسیار مفید و موثر باشد.
kap ضمن اخذ انگیزه نامه از متقاضی در هیاتی متشکل از همراهان با تجربه خود" انگیزه نامه" نهایی را بررسی و تنظیم می نماید تا شانس اخذ ویزا را افزایش دهد.
رعایت موارد فوق ضامن اخذ ویزا نیست. ارائه یا عدم ارائه بخشی یا کل موارد فوق نمی تواند صدور یا عدم صدور ویزای موقتی شما را ضمانت کند اما ارائه صحیح این مدارک بی شک شانس اخذ ویزای کاری یا دانشجویی شما را در اندازه های چشم گیری افزایش خواهد داد.
ما معتقدیم اطلاعات کامل شما موجب انگیزه ،باور و انرژی مثبت شما در روند اجرایی می شود و این بالاترین کمک و بهترین راهکار برای ارتقاء شانس موفقیت یک پرونده است.

لطفاٌ در صورتی که در این مورد سوال داشتید از طریق سایت www.immipedia.ir موضوع را مطرح نمایید تلاش می کنیم در این مسیر همراه شما باشیم.

همچنین اگر متقاضی ویزای کارآموزی جهت اخذ اقامت کانادا از طریق peq هستید می توانید با موسسه kap تماس گرفته و در جلسه ای حضوری شرایط و میزان شانس موفقیت خود را بررسی کنید.

 

 

02188341356
02188341363
02126763588 (خط ویژه)


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 5721