تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
درباره دانمارك

 

 

شروع یک زندگی جدید در کشوری جدید ، اغلب با دگرگو نی های قابل ملاحظه ای همراه است . مسلما ارایه شرح کاملی از جامعه دانمارک غیر ممکن است .

 

دانمارک در شمال اروپا و پایتخت آن کپنهاگ است که در شینلند قرار دارد. جمعیت این کشور ۵٫۵ میلیون نفر و زبان رایج این کشور دانمارکی است . تقریبا 5 درصد از کل جمعیت دانمارک یعنی حدود 270000 نفر خارجی هستند که این تعداد شامل مردم کشورهای شمال اروپا ، اروپای مرکزی آمریکای شمالی ، خاور میانه و آفریقا و آسیای جنوبی می شوند .  دانمارک بخشی از اسکاندیناوی به شمار می آید و عضو اتحادیه اروپا (eu )است .

 

کپنهاگ پایتخت دانمارک بزرگترین شهر این کشور بوده و در شینلند(sjaelland)قرار دارد . بزرگترین شهرها عبارتند از آرهوس ، آلبورگ (aalborg) ، و اسبرگ (esbjerg) . اودنسه (odense ) بزرگترین شهر جزیره فیون می باشد . بیشتر نقاط دانمارک در نزدیکی ساحل دریا قرار دارد . این کشور فاقد کوهستان است و بخش اعظم خاک دانمارک را زمین های کشاورزی تشکیل می دهند .

 

دانمارک دارای شبکه گسترده جاده ای و خطوط راه آهن است ، به طوری که مسافران می توانند با استفاده از قطار ، اتوبوس و کشتی به همه نقاط کشور در اکثر اوقات شبانه روز سفر کنند .

 

زبان‌های فاروئی، گرینلندی و آلمانی نیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون دانمارک است و با اینکه این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به حوزه یورو نپیوسته‌است. ۸۰٫۴ درصد مردم دانمارک مسیحی لوتری هستند.

 

جزایر فارو و گرینلند بخشی از پادشاهی دانمارک به‌شمار می‌آیند اما به ترتیب در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۷۹ به آن‌ها خودگردانی اعطا شده‌است. دانمارک جنوبی‌ترین کشور اسکاندیناوی است و تنها مرزی که دارد با کشور آلمان است. پلی دریایی به نام پل اورسوند، دانمارک را به سوئد متصل می‌کند.

 

دانمارک از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو است. کشور دانمارک دارای دولت رفاه ‌است و از نظر کم بودن اختلاف درآمد مردم، در رتبه اول جهان قرار دارد. دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان «راضی‌ترین» مردم جهان اعلام می‌شوند و این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به شمار می‌آید.

 

پرچم این کشور که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱ تا به حال استفاده می‌شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچمشورهای سوئد، نروژ، فنلاند و ایسلند هم می‌توان دید.

 

کشور پادشاهی دانمارک بعد از کشور ژاپن دارای قدیمی‌ترین خاندان پادشاهی است. دانمارک دو سرود ملی دارد: یکی سرود شهروندان (با نام سرزمینی است دوست‌داشتنی ( و دیگری سرود سلطنتی (به نام شاه کریستیان نزد دکل رفیع ایستاد(.

 

 

 

موسسه ای به نام henely& partnes  که در سطح جهانی در زمینه برنامه ریزی تابعیت و اقامت فعالیت می کند  و شعبات متعددی در ک شورهای مختلف دارد،  ضمنا این موسسه و سازمان بین المللی iom  بعنوان سازمان مهاجرت جهانی  با توجه به دفاتر نمایندگی خود در کشورهای مختلف هرساله نسبت به رصد مباحث  مختلف کشورها  اهم از اقتصادی ، اجتماعی و غیره.... فعایت می نمایند و هر ساله  ساله گزارشاتی را در حوزه های مختلف منتشر که یکی از مباحث انعکاس پیدا  کرده در زمینه قدرت و اعتبار  پاسپورت کشورهای مختلف  جهان می باشد .

 این گزارش  که  international visa restrictions  نام دارد ،  در حقیقت سعی بر آن دارد  که محدودیت های دارندگان تابعیت هر کشور را در سفر به سایر کشورها

 بررسی کند.

 

 

رده

نام کشورها

امتیاز

1

دانمارک

157

2

فنلاند، ایرلند و پرتغال

156

3

بلژیک، آلمان، سوئد   و آمریکا

155

4

کانادا، ایتالیا، ژاپن، لوکزامبورگ، هلند و اسپانیا

154

5

اتریش، نروژ،   فرانسه و انگلیس

153

...

...

...

85

لبنان و میانمار

27

86

سودان

26

87

ایران، پاکستان و سومالی

25

88

عراق

23

89

افغانستان

22

 

امتیاز در حقیقت بیانگر تعداد کشورهایی است که  دارندگان پاسپورت  يك  کشور می توانند بدون نیاز به ویزا به آنها سفر کنند .  برای  مثال دانمارکی ها می توانند به  ۱۵۷  کشور جهان بدون  نیاز به ویزا مسافرت نما یند  و  به عبارت دیگر  دارندگان پاسپورت دانمارکی دارای  مقام  اول در جهان می باشند  این درحالی است که ساکنان کشور  افغانستان در قعر این لیست بین المللی  فهرست قرار دارند و تنها می توانند به ۲۲ کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر نمایند.

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 8941