تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
درباره كشور برزيل

برزیل

 برزیل بزرگترین کشور آمریکایی جنوبی و پنجمین کشور بزرگ جهان است. این کشور با جمعیت  192 میلیون نفر پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی  می باشد.

برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی واقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و باکشورهایاروگوئه،آرژانتین،پاراگوئه، بولیوی،پرو،کلمبیا، ونزوئلا، گویان،سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور وشیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.

برزیل دارای زمین‌های کشاورزی وسیع و جنگل‌های استوایی است و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.

بازار کار برزیل:

. سیاست برزیل برای مهاجران کار بر اساس نیاز شرکت ها شکل گرفته است. این شرکتها به مجوز وزارت کار برای استخدام متخصصان خارجی نیاز دارند. کسانی که فوق لیسانس یا دکترا دارند فقط باید صحت مدارک خود را اثبات کنند. صنایع برزیل در دوران رشد اقتصادی اخیر دچار کمبود متخصص بخصوص در بخشهای مهندسی و آی تی شده است. بخشهایی از دولت گفتگو را درباره اتخاذ سیاستهایی خاص، مثلا تهیه لیست مشاغل مورد نیاز، آغاز کرده اند تا مهاجرت افراد متخصص تسهیل شود.

متوسط درآمد در کشور: ۹۳۳۶ دلار


مشاغلی که مورد نیاز این کشور است عبارتند از: مهندس مکانیک، مهندس برق، برنامه نویسان و متخصصان فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندسان و تحلیلگران فناوری اطلاعات (آی تی)، مهندس راه و ساختمان، متخصصان شبکه و بانکهای اطلاعاتی، مهندس الکترونیک،معدن و نفت به دلیل رونق ساخت ساز برای رویدادهای ورزشی پیش رو، تعداد مهندس خاک و دیگر شاخه های مهندسی راه و ساختمان که ازخارج وارد کشور برزیل شده اند افزایش یافته است. بعد از کشف ذخایر جدید نفت در برزیل، نیاز این کشور به مهندس معدن ونفت افزایش یافته است.

 

نظام آموزشی:

نظام آموزشی برزیل شامل موسسات دولتی (فدرال، ایالت و شهری) و موسسات خصوصی که از پیش دبستانی، دبستان (مقطع اول) و متوسطه (مقطع دوم) تا مقاطع دانشگاه و کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم بندی می شود. آموزش برای سنین ۷ تا ۱۴ سال اجباری است. آموزش ملی در تمامی مقاطع آزاد است. مدارس غیرانتفاعی واجد شرایط دریافت کمک مالی دولتی هستند.

مجلس سال ۱۹۸۸ برزیل، ۲۵ درصد از درآمدهای مالیات خارجی و ایالتی را به آموزش و پرورش اختصاص داد. پیشرفتهای چشمگیری در ساختار آموزشی برزیل در ۲۵ سال گذشته صورت گرفته است. در سال ۱۹۶۴ ده میلیون دانش آموز و دانشجو در تمامی مقاطع تحصیلی حضور داشتند. در سال ۱۹۹۰ این رقم به ۶/۳۷ میلیون دانش آموز و دانشجو بالغ شد که از این تعداد ۹/۳ میلیون در مقطع پیش دبستان، ۲/۲۸ میلیون نفر در مقطع دبستان، ۸/۳ میلیون در مقطع متوسطه و ۷/۱ میلیون نفر در دانشگاه به کسب دانش مشغول بوده اند.

 

هزینه زندگی در برزیل:

بعضی از قیمتها در شهر سائوپائولو:

آب (0.33 لیتر)        $ 0.99

شیر ، 1 لیتر              1.24 $

نان تازه سفید(500 گرم)        1.73 $

تخم مرغ (12عدد) 1.94 $

پنیر تازه (1کیلو) 9.49 $

آب (1.5 لیتر بطری)           1.29 $

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 1.52 $

بلیط ماهانه                    66.72 $

تاکسی(تا5کیلومتر)       9.23 $

بنزین (1 لیتر)                  1.58 $

پایه (برق ، گاز ، آب ، زباله) 116.37 $

  تعرفه تلفن همراه اعتباری (بدون تخفیف) 0.70 $

 

 


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6079