تنظیم وقت مشاوره
 اقامت کانادا-کانادا  اقامت کانادا-صفحه اصلی
اقتصاد اسپانيا

اقتصاد

از سال 1990 برخی از شرکتهای اسپانیا صاحب سرمایه گذاران خارجی شده اند که اهدف آنان گسترش فعالیت های خود در بازارهایی نزدیک به امریکای لاتین بوده است زیرا اسپانیا دومین سرمایه گذار بعد از ایالات متحده در آن منطقه است و در دیگر سو تعداد کثیری از شرکت های اسپانیایی تمایل زیادی به بازار های آسیا و شمال افریقا نشان داده اند . 

از نظر صنعت گردشگری در 4 دهه اخیر اسپانیا رتبه دوم در جهان را داراست و درامدی بالغ بر 40 میلیارد دلار را به اقتصاد کشور تزریق میکند.

در آگوست  2012 اسپانیا رکورد قبلی را که به خود اختصاص داشت را شکست و به بالاترین سطح ورود ماهیانه گردشگر به این کشور که 7.9  میلیون نفر در ماه است رسید. در سال 2013 نیز این کشور سومین کشور در رتبه بازدید قرار داشت و 60.6 میلیون توریست را در خود جای داده بود.

  اقتصاد اسپانیا

آمار اسپانیا در گزارش سازمان امور مالی و  اقتصادی اتحادیه اروپا که هر ساله 3 بار بررسی و پیشبینی وضعیت کشورهای عضو را  مطالعه و منتشر می کند نشانگر آن است که در سال 2012 تورم در  اسپانیا از  2.4% و  در سال 2013 به %1.5 ، در سال 2014 به %1 و در سال 2015 و به 0.8 درصد خواهد رسید. این نشانه ای بارز از سطح بالای رشد اقتصادی و جذب سرمایه های خارجی و تولید، صادرات و جذب توریست است. و همچنین رشد ناخالص داخلی در سال 2015 به  %2.1 در سال خواهد رسید و در مقایسه با سال 2013 که 1.6%-  بوده است شد چشمگیری است و حالی که با عبور از بدترین بحران اقتصادی و مشکل بدهی منطقه یورو برخی از اقتصاددانان، سرمایه گذاران، مدیران کسب و کار کشورهای اروپایی پیشرفت های اقتصادی در بازار کار اسپانیا را مطالعه و علاقه زیادی برای فعالیت در این کشور نشان می دهند و در آینده نزدیک  اخبار اقتصادی مثبتی از مادرید و به گوش خواهد رسید .

 

 

 

 

اقتصاد اسپانیا


کلیه حقوق این نوشته متعلق به موسسه کاریابی بین المللی 'کارسازان آریان پارس' می باشد
نقل قسمتی یا کل مطلب در وب سایت ها و وبلاگ ها بدون ذکر منبع و ثبت لینک این موسسه غیر مجاز بوده و پیگرد قانونی دارد.استفاده از این مطلب در کتاب ها و جزواتی که به چاپ می رسند نیازمند اخذ اجازه ی کتبی می باشد.

بازدید از این صفحه : 6064