شرایط زندگی در بلغارستان

  • صفحه اصلی
  • از سال 2017 تا به امروز کشور بلغارستان همواره از روند صعودی در نرخ درآمد ماهیانه برخوردار است. حداقل...
شرایط زندگی در بلغارستان

شرایط زندگی در بلغارستان

کشور بلغارستان در جنوب شرقی اروپا و در شبه جزیره بالکان واقع شده است. این کشور جمعیتی بالغ بر 7.364.570 نفر دارد. پایتخت کشور بلغارستان شهر صوفیا می باشد که از جمله بزرگترین شهرهای این کشور به شمار می رود. وجود کوه ها وطبیعت بکر بی نظیر در این کشور می تواند زندگی در بلغارستان را بسیار شگفت انگیز نماید. کشور بلغارستان در گذشته بخشی از امپراطوری عثمانی را شامل می شد از این رو فرهنگ این کشور ترکیبی از فرهنگ اروپایی و ترکی می باشد.
کشور بلغارستان به سبب هم جوار بودن با دریای سیاه همواره از اب و هوای معتدل و مرطوبی برخودار است و این شرایط آب و هوایی را می توان یکی از دلایل مهم افراد جهت مهاجرت به بلغارستان برشمرد. این کشور در تمام فصول دارای شرایط اب و هوایی مطلوبی می باشد. 
 
درآمد ماهیانه در بلغارستان:
از سال 2017 تا به امروز کشور بلغارستان همواره از روند صعودی در نرخ درآمد ماهیانه برخوردار است. حداقل دستمزد در این کشور ماهانه 600 یورو که معادل 1095 لوا می باشد تخمین زده شده است. واحد پول کشور بلغارستان لوا (LEVA) با علامت اختصاری BGN می باشد. درآمد سالیانه در بلغارستان در حدود 171.24 لوا است که معادل 560.14 دلار و یا 6.558 یورو می باشد. از جمله فاکتورهای تاثیرگذار در درآمد ماهیانه می توان به میزان تحصیلات و سوابق کاری اشاره نمود.
 
 
مشکلات زندگی در بلغارستان:
با توجه به اینکه هرکشوری آداب و رسوم، فرهنگ و زبان رسمی خود را دارا می باشد از این جهت می تواند برای افراد مهاجر چالش هایی ایجاد نماید که زندگی در بلغارستان هم از این قاعده مستثتی نمی باشد. افراد قادر خواهند بود با آگاهی از این چالش ها مشکلات را پیش بینی نمایند و راه حل مناسبی را اتخاذ کنند. در ادامه این مقاله به شرح برخی از مشکلات زندگی در بلغارستان خواهیم پرداخت.
 
زبان رسمی بلغاری:
قطعا یکی از مشکلات اصلی افراد مهاجر در ابتدای ورود به هر کشوری تسلط داشتن به زبان رسمی آن کشور می باشد. زبان بلغاری در گشور بلغارستان به رسمیت شناخته شده است که افراد جهت تحصیل به صورت رایگان و یافتن شغل مناسب ملزم به یادگیری این زبان می باشند. از این جهت تسلط داشتن یه زبان بلغاری برای زندگی در بلغارستان می تواند یکی از چالش های مهم برای افراد واقع گردد. البته ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که افراد در صورت داشتن دانش زبان انگلیسی قادر خواهند به راحتی کارهای اولیه خود را در کشور بلغارستان انجام دهند و در طی این مدت به یادگیری زبان بلغاری بپردازند.
 
نظام پزشکی معیوب:
نظام پزشکی در کشور بلغارستان به سبب قرارگیری این کشور در اتحادیه اروپا از کیفیت به سزایی برخوردار می باشد. ولی این بخش در بلغارستان به صورت ضعیف عمل می نماید و بیماران برای ویزیت شدن با پزشک می بایست در انتظار طولانی باشند و پزشکان از روش های یکسانی برای معالجه بیماران استفاده می کنند و این امر موجب نارضایتی بیماران از نظام پزشکی کشور بلغارستان شده است.
 
جستجوی کار:
برنامه های ساختاری دولت بلغارستان در جهت رشد و توسعه اقتصاد و بازار کار این کشور می باشد از این رو نمی توان بلغارستان را با کشورهایی همچون آلمان، آمریکا و غیره مقایسه نمود. پیشرفت در زمینه اقتصادی در کشور بلغارستان سبب گردیده که فرصت های شغلی بسیاری را برای افراد تحصیل کرده و مهاجران در این کشور ایجاد نماید. کشور بلغارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از جهت یافتن شغل مورد نظر کمی ضعیف تر می باشد.
 
مزایای زندگی در بلغارستان:
برخلاف چالش هایی که در خصوص زندگی در بلغارستان ارائه گشت زندگی در این کشور دارای مزایای بی شماری می باشد که هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا جهت زندگی در بلغارستان به این کشور مهاجرت می نمایند. برخی از مزایای زندگی در بلغارستان به شرح زیر می باشد.
1. درصد بیشتری از قشر مردم در کشور بلغارستان به خصوص جوانان این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند و به این زبان صحبت می نمایند. از این جهت افراد قادر خواهند بود فقط با داشتن دانش انگلیسی به این کشور مهاجرت کنند.
2. نرخ پایین هزینه های زندگی در کشور بلغارستان در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا سبب گشته که افراد این کشور را به عنوان هدف برای زندگی خود انتخاب نمایند.
3. یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب کشور مقصد برای امر مهاجرت امنیت آن کشور می باشد که هموار برای افراد بسیار حائز اهمیت است. در کشور بلغارستان پلیس و دایره قضایی با جرائم و مجرمان برخود جدی می نماید و مجازات سنگینی را برای این دسته از افراد اعمال می کند. از این جهت کشور بلغارستان مکانی امن برای زندگی می باشد.
 
زندگی در بلغارستان دارای چه تفاوت هایی با زندگی در ایران می باشد؟
بلغارستان کشوری اروپایی است و قطعا زندگی در یک کشور اروپایی تفاوت های بی شماری در مقایسه با زندگی در ایران خواهد داشت. افراد در صورت آگاهی از این تفاوت ها قادر خواهند بود از زندگی خوب و آسوده تری برخوردار گردند. در ادامه به شرح برخی از تفاوت های زندگی در بلغارستان در مقایسه با ایران اشاره می نماییم.
 
1. مالیات:
در بین کشورهای اروپایی بلغارستان کمترین نرخ مالیات را به خود اختصاص داده است. در کشورهای اروپایی میزان پرداخت مالیات با درآمد فرد رابطه مستقیم دارد که در حدود 20 تا 50 درصد می باشد. در کشور بلغارستان میزان پرداخت مالیات 10 درصد از درآمد تعیین شده است.  پرداخت مالیات در کشور مقصد از جمله مباحث مهم برای ایرانیان مباشد.
 
2. امنیت اقتصادی:
بلغارستان کشوری با محوریت کشاورزی و دامپروری است که به نوبه خود باعث رشد صادرات محصولات این کشور شده است. کشورهایی مانند یونان، آلمان و ایتالیا شریک تجاری بلغارستان به شمار می روند. این عوامل سبب شده اند که کشور بلغارستان به پایداری اقتصادی بالایی دست یابد که این امر سبب می گردد افرادی که در کشور بلغارستان مشغول به کاری می باشند و یا بیزینسی را آغاز می نمایند در مقایسه با ایران درآمد بیشتری را کسب کنند.
 
3. هزینه های زندگی :
یکی از مهم ترین تفاوتهایی که زندگی در بلغارستان در مقایسه با کشور ایران دارد تفاوت نسبت سطح درآمد با میزان هزینه های زندگی می باشد. در کشور بلغارستان نسبت سطح درآمد افراد با میزان هزینه های زندگی در بلغارستان در تعادل است این در صورتی می باشد که در کشور ایران درآمد قشر عظیمی از افراد با هزینه های زندگی نامتعادل است.

1 نظر :

نظر خود را بیان کنید

نشانی پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد..
لطفاً تمامی فیلدها را تکمیل نمایید *

  1. با سلام. لطفاً در مورد شرایط کار و زندگی برای مهندس مکانیک با 11 سال سابقه هم توضیح بدید.
    ممنون