ویزای توریستی کانادا

 • صفحه اصلی
 • جاذبه های پرشمار گردشگری کانادا باعث گردیده تا هر سال تعداد بیشماری از گردشگران برای ویزای توریستی ک...
ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

جاذبه های پرشمار گردشگری کانادا باعث گردیده تا هر سال تعداد بیشماری از گردشگران برای ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند. ویزای توریستی کانادا به عنوان یکی از سریع ترین و ساده ترین روش های ورود به کشور کانادا می باشد.

کانادا، دومین کشور بزرگ جهان در منطقه (بعد از روسیه) است که تقریباً دو پنجم شمالی قاره آمریکای شمالی را اشغال می کند. علی رغم بزرگی که در کانادا وجود دارد، یکی از کشورهای کم جمعیت جهان است. در حال حاضر جمعیت این کشور حدود ۳۷ میلیون نفر می باشد.

صنعت توریسم در کشور کانادا تحت تاثیر طبیعت و مناظر بی نظیر این کشور می باشد. طبیعت بسیار چشم نواز این کشور، سالانه افراد زیادی را روانه این کشور می کند. یکی از منابع درآمدزای هر کشور علی الخصوص کانادا، صنعت توریسم و گردشگری است.

در ادامه گروه تحریریه موسسه کارسازان آریان پارس مطالب جامعی را درباره ویزای توریستی کانادا بیان خواهد کرد.

شرایط ویزای توریستی کاناداانواع ویزای توریستی کانادامراحل ثبت نام ویزای توریستی کاناداویزای توریستی کاناداتورنتو
 
انواع ویزای توریستی کانادا
از انواع ویزای توریستی کانادا می توان به ویزای Single و Multi اشاره کرد. افراد در صورت هر گونه اهدافی از جمله گردشگری، بازدید، شرکت در همایش و یا سمینار، تجاری و درمانی قادر خواهند بود برای ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند.

ویزای Single یا همان ویزای تک بار ورود، اجازه یک بار ورود به خاک کانادا را به درخواست کنندگان می دهد. این نوع ویزا به صورت معمول برای شرکت در سمینار در یک تاریخ مقرر می باشد.
ویزای Multi که بسیاری از افراد با فراهم آوردن مدارک و شرایط به دنبال این نوع ویزا می باشند، اجازه تردد به صورت نا محدود را در اختیار دارندگان ویزای توریستی می گذارد. در حال حاضر بیشتر درخواست کنندگان موفق به دریافت ویزای Multi می شوند.

 
لازم بذکر است که برای دریافت ویزا ارائه مدارک به صورت کامل الزامی می باشد. در بخش بعدی درباره مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا اشاره می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا
ارائه مدارک کامل نقش بسزایی در دریافت ویزای توریستی کانادا دارد. از همین رو متقاضیان با جمع آوری مدارک قادر خواهند بود روند اخذ ویزا را طی نمایند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • عکس
 • ترجمه های شناسنامه و کارت ملی
 • در صورت متاهل بودن، ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
 • اسناد ملکی
 • مدارک شغلی
 • تمکن و گردش مالی
 • دعوت نامه

عدم وجود هر یک از مدارک فوق الذکر، شانس افراد کاهش پیدا می کند.

مراحل ثبت نام ویزای توریستی کانادا
روند اقدام برای ویزای توریستی کانادا از دو روش امکان پذیر می باشد، روش آنلاین و کاغذی

روند آنلاین ثبت نام ویزای توریستی کانادا
تمام مدارک عنوان شده در سایت سفارت کانادا آپلود می شود. پس از آن وقت ۳۰ روزه ای برای مراجعه به سفارت و بیومتریک برای متقاضیان ویزای توریستی کانادا در نظر گرفته می شود. با توجه به انتخاب کشور مورد نظر برای مراجعه به سفارت، وقت تعیین می گردد.

روند کاغذی ثبت نام ویزای توریستی کانادا
در این روش در ابتدا وقت بیومتریک برای مراجعه به سفارت گرفته می شود. متقاضیان به همراه تمامی مدارک برای مراجعه به سفارت و بیومتریک اقدام می نمایند.

 
هزینه های اخذ ویزای توریستی کانادا
هر پروسه مهاجرتی با هزینه هایی همراه است و ویزای توریستی کانادا از این قاعده مستثنی نیست. هزینه های انواع ویزای کانادا اعم از Single و Multi به یک میزان است. هر فرد برای مراجعه به سفارت، ملزم به پرداخت هزینه های ذیل می باشد.

موارد                            هزینه

بیومتریک(انگشت نگاری)   ۸۵ دلار کانادا

وقت سفارت                 ۱۰۰ دلار کانادا

مدت زمان بررسی درخواست ویزای توریستی کانادا
بازه زمانی مشخصی را می توان برای در خواست ویزای توریستی کانادا در نظر گرفت. پروسه های زمانی متناسب با شرایط موجود و فرد متقاضی متفاوت می باشد. مدت زمان لازم را می توان به سه بخش بندی کرد:

بازه های زمانی درخواست ویزا:
گردشگران در صورت ارائه مدارک کامل قادر خواهند بود در بازه زمانی کمتر از ۲ ماه برای وقت بیومتریک اقدام نمایند.

بیومتریک:
در صورت پرداخت هزینه های وقت سفارت و ارسال مدارک، بازه زمانی ۳۰ روزه فرصت به برای انجام امور بیومتریک به افراد داده می شود.

پروسه زمانی بررسی درخواست:
پروسه جوابیه سفارت در صورت تکمیل مراحل اجرایی بین ۳ تا ۶ هفته تخمین زده می شود.

 
بهترین شهرهای توریستی کانادا
به واسطه وسعت بسیار زیاد کشور کانادا و مناظر و مناطق دیدنی فراوان این کشور، سالانه گردشگران زیادی روانه این کشور می شوند. افراد در صورت اخذ ویزای توریستی کانادا قادر خواهند بود که در مدت زمان تعیین گشته در این کشور حضور داشته باشند. آبشار نیاگارا در استان انتاریو به عنوان یکی از برترین جاذبه های توریستی کشور کانادا شناخته می شود. در این بخش مقاله به معرفی بهترین شهرهای توریستی کانادا پرداخته می شود.

ونکوور
ونکوور با چشم اندازهای زیبا، آب و هوای معتدل و افراد دوستانه، در سراسر جهان به عنوان یک جاذبه گردشگری محبوب و همچنین یکی از بهترین مکان های زندگی شناخته می شود. ونکوور همچنین یکی از متنوع ترین شهرهای قومی در کانادا است.

ونکوور در گوشه جنوب غربی استان بریتیش کلمبیا قرار دارد که از سه طرف با آب احاطه شده است. آب و هوای معتدل و اقیانوسی ونکوور، آن را به یکی از گرم ترین شهرهای کانادا تبدیل کرده است.
این شهر به دلیل زیبایی طبیعی و تنوع فرهنگی مشهور است.

به عنوان بزرگترین شهر بریتیش کلمبیا، ونکوور پناهگاهی برای علاقه مندان به فضای باز و ماجراجویان جهان است. از مناظر دیدنی شهر ونکوور می توان به پارک استنلی، پل Capilano، جزیره گرانویل، پارک ملکه الیزابت و پارک لین کانیون اشاره کرد که افراد در صورت اخذ ویزای توریستی کانادا قادر خواهند بود از این مناظر دیدن نمایند.

 
شهر تورنتو
هر ساله افراد بسیاری به منظور بازدید از جاذبه های متعدد توریستی در تورنتو نظیر موزه ها، اماکن تفریحی و … با اخذ ویزای توریستی کانادا به این شهر سفر می کنند. پایتخت انتاریو، تورنتو پرجمعیت ترین شهر کانادا و همچنین یکی از بزرگترین شهرهای آمریکای شمالی است. 

بسیاری از مسافران و گردشگران در ماه های ژوئن و سپتامبر هنگامی که هوا گرم و مرطوب است و جشنواره ها و رویدادهای مهم مثل جشنواره فیلم تورنتو، نمایشگاه ملی کانادا و کارناوال کارائیب برگزار می شود، راهی این شهر می شوند. از برترین مناظر و مناطق توریستی شهر تورنتو می توان به موزه رویال انتاریو، کاسالوما، آکواریوم ریپلی، بازار سنت لارنس و گالری هنری انتاریو اشاره کرد.

شهر بنف
بنف به عنوان یکی از برترین شهرهای گردشگری کانادا شناخته می شود. این شهر در ۱۲۰ کیلومتری کلگری و در میان رشته کوه های راکی واقع شده است. پارک ملی بنف واقع در استان آلبرتا نه تنها اولین پارک ملی کانادا بلکه یکی از بزرگترین و پربازدید ترین پارک های ملی است. مناظر جذاب و حیوانات وحشی این پارک همه ساله گردشگران زیادی را روانه شهر بن می کند.

چشمه های آب گرم بنف، دریاچه های ورمیلیون، موزه ملل بوفالو، پارک موزه ملی بنف، کوه های تونل و دریاچه جانسون از بهترین اماکن گردشگری این شهر قلمداد می شوند.

0 نظر :

نظر خود را بیان کنید

نشانی پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد..
لطفاً تمامی فیلدها را تکمیل نمایید *