چرا تحصیل در بلغارستان

  • صفحه اصلی
  • دانشجویان بین المللی، تحصیلات عالی در بلغارستان را به دلیل کیفیت عالی که دارد، نسبت به دیگر کشورها ت...
چرا تحصیل در بلغارستان

چرا تحصیل در بلغارستان

آموزش عالی در بلغارستان - پردیس
دانشجویان بین المللی، تحصیلات عالی در بلغارستان را به دلیل کیفیت عالی که دارد، نسبت به دیگر کشورها ترجیح می دهند. "مدرک قابل قبول و شناخته شده درEU/EEA  " و فراتر از آن "شهریه ارزان" و "هزینه های معقول زندگی"؛ "برنامه های تدریس به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمان و بلغاری" و امکان "انتقال از دانشگاه های دیگر" از جمله عواملی هستند که باعث اولویت اول انگیزه تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه های بلغارستان می شود.
تحصیلات عالی در بلغارستان بعد از اتمام تحصیلات آموزش متوسطه است. دانشجویانی که دیپلم تحصیلات تخصصی را دریافت می کنند، مجاز به پذیرش در دوره آموزش عالی هستند. برای اخذ پذیرش در دانشگاه یا کالج آموزش عالی، دانشجو نیز باید امتحانات ورودی را بگذراند. سال تحصیلی شامل دو ترم است. این دوره درسی در ماه سپتامبر یا اکتبر آغاز می شود و در ماه مه یا ژوئن به پایان می رسد.
برای دانشجویان بین المللی، این دوره در آموزش عالی بلغارستان به اصطلاح دوره آماده سازی (به زبان انگلیسی برای تحصیل به زبان انگلیسی و به بلغاری برای تحصیل بیشتر به زبان بلغاری) معرفی شده است. سیستم آموزش عالی عموماً مبتنی بر لیسانس (مجوز) - سیستم کارشناسی ارشد و دکتری (LMD) است و از طریق سه نوع موسسه - دانشگاهها و کالج های تخصصی ارائه می شود.
سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) طبق قانون لازم (قانون آموزش عالی) تصویب شده است و از سال 2004 به بعد اجرا می شود.
مؤسسات آموزش عالی بلغارستان خودمختار هستند. آنها مسئول طراحی برنامه و تضمین کیفیت آموزش های ارائه شده هستند. در کلیه مؤسسات به دلیل الزامات قانونی، سیستم مدیریت کیفیت برای نظارت و ارزیابی داخلی معرفی شده است. نظارت و ارزیابی خارجی تحت مسئولیت آژانس ملی ارزیابی و اعتبار سنجی قرار دارد.
تحصیلات عالی در بلغارستان گزینه های درجه زیر را به متقاضیان ارائه می دهد:
مدرک دانشگاهی - پس از سه سال تحصیل به دست آمده؛
مدرک لیسانس - پس از تحصیل چهار سال؛
مدرک کارشناسی ارشد - پس از پنج سال تحصیل (یا پس از یک تا یک سال و نیم برای متقاضیان لیسانس) به دست آمده؛
مدرک دکترا - پس از سه سال تحصیل پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در دسترس است.
تحصیلات عالی در بلغارستان در سطح بین المللی بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. به عنوان نمونه ساده، هزار پزشک متخصص که در دانشگاه های بلغارستان موفق به اخذ مدرک دکتری شده اند توانسته اند در بسیاری از کشورها از جمله انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان مشغول به کار شوند. تقریباً همه دانشگاه بلغارستان دارای اعتبار کامل در جوامع آکادمیک بین الملل هستند. برخی از آنها دارای اعتبار مضاعف هستند (بلغاری - آمریکایی، بلغاری - فرانسوی، بلغاری – انگلیس، هلند و غیره).
مدرک تحصیلی موسسات آموزش عالی بلغارستان به عنوان عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا)، به طور کامل در تمام کشورهای عضو EE و خارج از آن نیز مورد قبول شناخته می شود. 
 زندگی در بلغارستان
دلیل اصلی انتخاب زندگی در بلغارستان، کم هزینه بودن زندگی از جمله هزینه ملک، محل اقامت، شهریه دانشجویی، حمل و نقل مشترک، غذاها و رستوران ها و غیره است. همچنین زندگی در بلغارستان به همان دلایل بالا،  ایده آل برای زندگی در دوران  بازنشستگی است. قیمت های پایین و همچنین مراکز درمانی مناسب و آب و هوای معتدل از جمله دلایل مهم برای زندگی کردن بدون استرس در بلغارستان است. اما نه تنها بازنشستگان به بلغارستان نقل مکان می کنند، بلکه تعداد زیادی از جوانان و خانواده های جوان به بلغارستان مهاجرت می کنند. دانشجویان از جمله کسانی هستند که تصمیم می گیرند چند سال را در بلغارستان بگذرانند.
زندگی در بلغارستان فرصت های زیادی را برای لذت بردن از شرایط بهتر زندگی برای بسیاری از افراد فراهم می آورد، که البته این مهم ناشی از یک محیط کار بدون استرس است. عواملی شامل ساحل در تابستان، اسکی در زمستان، گلف، پیاده روی در کوهستان، اسب سواری، ماهیگیری، فوتبال، نقاشی، عکاسی، اپرا، تئاتر، موسیقی، کلوپ ها، کنسرت ها، سینما و همه چیز در اینجا است.
بیشتر گردشگران خارجی که بلغارستان را برای تعطیلات تابستانی خود انتخاب می کنند، می توانند با پرداخت چند صد دلار آمریکا یا یورو، یک هفته را در برخی از اقامتگاه های تفریحی ساحلی مشهور مانند "آلبنا"، "شن های طلایی" و "ساحل آفتابی" بدون هیچ دغدغه ای، لذت ببرند. 
تمام این فرصت ها همراه با شهریه ارزان آموزش عالی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و مهمان نوازی از افراد محلی به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد تا به محض ورود به بلغارستان، این کشور را خانه دوم خود بدانند. زندگی در بلغارستان برای مدت کوتاه یا طولانی مدت تجربه ای فراموش نشدنی برای کسانی است که شانس زندگی کردن در آن را تجربه کرده اند. دانشجویان بین المللی به راحتی می توانند خود را عضوی از  جامعه فرهنگی – آموزشی بلغارستان دانسته و از زندگی دانشجویی پر از هیجان، سرگرمی و خلاقیت لذت ببرند. 

تحصیل در بلغارستان
 تحصیل در بلغارستان از کیفیت عالی آموزش و زندگی بهره می برد و بهمین دلایل مورد قبول اتحادیه اروپاست. 
دانشگاه های بلغارستان در بسیاری از حوزه های علمی مانند پزشکی، ریاضیات، فنی (علوم کامپیوتر ، مهندسی)، شیمی، زیست شناسی، زبانشناسی و غیره به خوبی شناخته شده است. برخی از دانشگاه های بلغارستان برنامه های انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی را ارائه می دهند و مدرک تحصیلی مضاعف دارند.

تحصیل در بلغارستان


در دانشگاه های بلغارستان سطح تحصیلات بسیار بالا است در حالی که شرایط ورود به آن  نیز کمی سخت و دقیق تر است. دانشجویانی که تصمیم می گیرند دوره پزشکی خود را در بلغارستان به اتمام برسانند، می توانند پس از گذراندن سالهای کارآموزی، در سراسر اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر کار کنند.
دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل در بلغارستان را می توانند با زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمان و برنامه بلغاری، بسیاری از رشته های تحصیلی، انتقال اعتبار و ... و با پرداخت شهریه بسیار مناسب همراه با هزینه های اندک زندگی، محیط زندگی امن و دوستانه و غیره طی کرده و با اخذ مدرک شناخته شده از دانشگاه های بلغارستان به راحتی می توانند در سراسر جهان، مشغول بکار شوند.
بیشتر دانشجویان بین المللی که در بلغارستان تحصیل می کنند از  کشورهای انگلیس، آلمان، یونان، ایتالیا، اسرائیل، ترکیه، هند، غنا، نیجریه و ... هستند.
قطعا انتخاب تحصیل در بلغارستان ممکن است راهی صحیح باشد که آینده شغلی شما را تضمین خواهد کرد.
کیفیت و اعتباربخشی
کیفیت و اعتبار مؤسسات آموزش عالی بلغارستان توسط NEAA (آژانس ملی ارزیابی و اعتبار سنجی بلغارستان)، که عضو کاملی از ENQA انجمن اروپایی تضمین کیفیت در آموزش عالی و EQAR کیفیت اروپا است،  تایید می شود. 
NEAA یک نهاد قانونی برای ارزیابی، اعتباربخشی و نظارت بر کیفیت بر "مؤسسات آموزش عالی و سازمانهای علمی" است که هدف آن تقویت دانش و تحقیقات آنها و همچنین توسعه آنها به عنوان سازمانهای علمی، فرهنگی و نوآورانه است.
به کلیه دانشگاه ها یا مؤسسات آموزش عالی که در این وب سایت ذکر شده اند، در آژانس بین المللی انرژی آمریکا مجوز رسمی دریافت می کنند.
از 20 سال گذشته، اکثر مؤسسات آموزش عالی بلغارستان برنامه های درسی خود را به یکی از زبانهای بین المللی (انگلیسی ، فرانسوی یا آلمان) معرفی کرده اند.
علاوه بر این، می توان به دانشگاه آمریکایی بلغارستان اشاره کرد که همه برنامه های خود  را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. این دانشگاه آمریكایی در بلغارستان است كه به عنوان یكی از بهترین دانشگاههای اروپای شرقی شناخته می شود و در حال حاضر دانشجویان برتر بیش از 30 كشور جهان در آن مشغول به تحصیل میباشند.

0 نظر :

نظر خود را بیان کنید

نشانی پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد..
لطفاً تمامی فیلدها را تکمیل نمایید *