معرفی دانشگاه پزشکی صوفیا

  • صفحه اصلی
  • دانشگاه پزشکی صوفیه قدیمی ترین موسسه آموزش عالی پزشکی بلغارستان در سال 1917 به عنوان دانشکده پزشکی د...
معرفی دانشگاه پزشکی صوفیا

معرفی دانشگاه پزشکی صوفیا

 


Sofia Medical University 
Медицински университет София
هزینه و شهریه دوران کارشناسی: ۸٬۰۰۰یورو 
تأسیس: ۱۹۱۷
مکان: بلغارستان ,صوفیه
 واقع در University Hospital "St Ivan Rilski"
آدرس   Blvd, Boulevard "Akademik Ivan Evstratiev Geshov " 15, 1431 Sofia   
تلفن   029152140

معرفی دانشگاه پزشکی صوفیا


دانشگاه پزشکی صوفیه قدیمی ترین موسسه آموزش عالی پزشکی بلغارستان در سال 1917 به عنوان دانشکده پزشکی دانشگاه صوفیه تاسیس شد. نزدیک به هشت هزار دانشجوی ملی و بین المللی (حدود 2800 دانشجوی خارجی) با بیش از 800 استاد و مدرس در این دانشگاه مشغول به آموزش در رشته های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مراقبت های بهداشتی و بهداشت عمومی می باشند.
برای پذیرفته شدن در این دانشگاه، متقاضیان می بایست علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی می بایست در یک آزمون ورودی متشکل از سوالات چند گزینه ای از زیست شناسی و شیمی شرکت کنند. 
روش درخواست برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا: 
برای برنامه های تحصیلی با دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود، ارزیابی پرونده ها شامل اثبات عملکرد علمی متقاضیان و موفقیت های شخصی است. 
داشتن مهارت زبان انگلیسی با درج گواهی زبان معتبر بین المللی در پرونده الزامی است. این دانشگاه برای دانشجویانی که نمی توانند این شرط را برآورده کنند، یک دوره مقدماتی به زبان انگلیسی ارائه می دهد. زبان انگلیسی در دو مرحله مورد مطالعه قرار می گیرد: انگلیسی عمومی (620 ساعت) و مقدمه ای بر اصطلاحات پزشکی (230 ساعت) که پوشش کافی از الزامات اساسی زبان را برای سال اول در دانشگاه پزشکی فراهم می کند. 

 

دانشگاه علوم پرشکی وارنا

دانشگاه پزشکی وارنا در سال 1961 با حکم شورای ملی جمهوری بلغارستان به عنوان یک مووسسه عالی پزشکی تاسیس شد. در سال 2002 دانشگاه پزشکی - وارنا به نام پروفسور دکتر پاراسکوف استویانوف نامگذاری شد. در تاریخ پزشکی بلغارستان، وی به عنوان فردی که پایه های اولین دانشکده جراحی بلغارستان را بنا نهاده است مشهور است. این دانشگاه سومین دانشگاه پزشکی کشور است. دانشگاه پزشکی وارنا یک دانشگاه با تکنولوژی پیشرفته است و بیش از نیم قرن تاریخ و سنت دارد. 
از زمان تأسیس آن تاکنون، 977 دانشجوی خارجی از 45 کشور مختلف جهان از دانشگاه پزشکی وارنا فارغ التحصیل شده اند.
وارنا بزرگترین شهر و استراحتگاه ساحلی دریای سیاه بلغارستان و سومین شهر بزرگ بلغارستان با 335949 نفر جمعیت است. این شهر همچنین چهارمین شهر بزرگ دریای سیاه است. وارنا که اغلب به عنوان پایتخت دریایی (یا تابستانی) بلغارستان شناخته می شود و یک مقصد مهم گردشگری است. 
از طرفی وارنا را می توان یک شهر فرهنگی دانست. قدیمی ترین گنج طلای جهان در نکروپولیس وارنا کشف شده است، قدیمی ترین موزه ها، شرکت های هنری حرفه ای و برگزاری جشنواره های هنری در کشور به دلیل سنت های صد ساله خود در هنرهای تجسمی ، موسیقی و نشر کتاب و همچنین صحنه های شلوغ فرهنگ پاپ معروف است. همچنین در طول چند دهه گذشته، این مرکز به عنوان یک مرکز جشنواره بین المللی شناخته شده است. موزه باستان شناسی وارنا، نمایشگاه طلای وارنا، حمام های رومی، موزه نبرد پارک وارنا، موزه مردم نگاری در یک دوره عثمانی شامل زندگی ساکنان محلی شهری، مردم ماهیگیر و دهقانان و ... از دیگر ویژگی های فرهنگی این شهر است. 

معرفی دانشگاه پزشکی صوفیا

دانشگاه پلون

دانشگاه پزشکی Pleven یکی از پنج موسسه پزشکی آموزش عالی در بلغارستان است. این دانشگاه تنها دانشگاه در پلون است که در سال 1974 بر اساس بیمارستان منطقه ای سابق (سال 1865) تاسیس شد. این دانشگاه یک پایگاه بزرگ پیش بالینی مدرن، یک بیمارستان با کلینیک های تخصصی و بخش های تحقیقاتی را شامل می شود. این دانشگاه دارای دو دانشکده است، دانشکده پزشکی که موضوعات پزشکی و توانبخشی و کاردرمانی را پوشش می دهد و دانشکده بهداشت عمومی که خدمات بهداشتی را پوشش می دهد. 
همچنین دو خوابگاه با مجموع 315 تخت در اتاق های دو و سه تخته وجود دارد. این دانشگاه دارای کلیه بخشهای نظری، پیش بالینی و بالینی مورد نیاز برای آموزش پزشکی است. تاکنون، بیش از 6000 دانشجوی بلغاری و خارجی از 30 کشور مختلف جهان از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. تعداد دانشجویان در حال حاضر 2044 نفر است که 275 نفر از آنها دانشجویان خارجی هستند.
پلون هفتمین شهر پرجمعیت بلغارستان در قسمت شمالی کشور واقع شده است. از نظر بین المللی امروز یک مرکز مهم اقتصادی در شمال غربی بلغارستان و شمال مرکزی و سومین شهر بزرگ بلغارستان شمالی پس از وارنا و روسه است. اولین آثار استقرار انسان در این منطقه مربوط به هزاره 5 قبل از میلاد، نوسنگی است. یافته های متعدد باستان شناسی، از جمله گنجینه نیکولایوئو در بلغارستان، گواه فرهنگ غنی تراکیان، که هزاران سال در این منطقه ساکن بودند، است.

 

دانشگاه پلودیو

دانشگاه پزشکی Plovdiv بلغارستان در سال 1945 تاسیس شد. در سال 1950 دانشکده به آکادمی پزشکی مستقل - Plovdiv تبدیل شد. در سال 1972 به موسسه عالی پزشکی - پلوودیو تغییر نام یافت. موسسه عالی پزشکی در سال 2002 پس از تصمیم شورای ملی بلغارستان به دانشگاه پزشکی Plovdiv تغییر نام یافت. 
هم اکنون در این دانشگاه بیش از 3500 دانشجوی ملی و بین المللی و همچنین بیش از 600 استاد و محقق در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی، داروسازی، مدیریت مراقبت های بهداشتی، پرستاری، ماما و متخصصان پزشکی کمکی مشغول به فعالیت آموزشی میباشند. 
پلوودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان با جمعیت 341،567 سکنه از سال 2015 است. این مرکز مهم اقتصادی، حمل و نقل، فرهنگی و آموزشی است. پلوودیو از هزاره ششم پیش از میلاد به طور مداوم سکونتگاه انسانی بوده است. در قرن 12 قبل از میلاد، این روستا به یک شهر واقعی تبدیل شد که دارای جمعیت تراکیایی است و آن را در میان قدیمی ترین شهرهای جهان قرار می دهد.
پلوودیو میزبان رویدادهای فرهنگی مانند نمایشگاه بین المللی پلوودیو، جشنواره بین المللی تئاتر "صحنه ای در چهارراه" و جشنواره تلویزیونی "صندوقچه طلایی" است. بقایای زیادی از دوران باستان مانند تئاتر باستانی روم پلوودیو، اودئون روم، قنات روم، استادیوم روم، مجموعه باستان شناسی آیرن و سایر آثار حفظ شده است. این شهر دارای بیش از 200 مکان باستانی است که 30 مورد از آنها دارای اهمیت ملی هستند. بقایای بسیاری از دوران باستان وجود دارد - پلوودیو در میان چند شهر دارای دو تئاتر باستانی، بقایای دیوارها و برج های قرون وسطایی، حمام ها و مساجد عثمانی یک محله قدیمی که به خوبی حفظ شده است.

 

دانلود بروشور الکترونیکی آشنایی با دانشگاه پزشکی صوفیا

0 نظر :

نظر خود را بیان کنید

نشانی پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد..
لطفاً تمامی فیلدها را تکمیل نمایید *