روند رسیدگی به درخواست های پناهندگی در آلمان دوباره طولانی تر شده است

  • صفحه اصلی
  • براساس پاسخ حکومت آلمان فدرال به سوال جناح پارلمانی حزب چپ در پارلمان آلمان «بوندستاگ» که روز دوشنبه...
روند رسیدگی به درخواست های پناهندگی در آلمان دوباره طولانی تر شده است

روند رسیدگی به درخواست های پناهندگی در آلمان دوباره طولانی تر شده است

حکومت آلمان در ادامه این پاسخ می نویسد، دلیل اصلی افزایش روند رسیدگی به درخواست های پناهندگی، دو تغییر عمده در آمار است که به خصوص در «پی اقدامات انجام شده برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا» به وجود آمده است.

براین اساس اداره آلمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی (بامف) در راستای اقدامات لازم برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، به صورت موقت ارسال پاسخ های رد را به متقاضیان پناهندگی، تقریبا به صورت کامل متوقف کرده است.

حکومت آلمان فدرال می گوید، متقاضیان پناهندگی (در طول این دوره) تقریبا به هیچ صورت به مشاوره حقوقی یا دفترهای وکالت دسترسی نداشتند. افزون براین آن بخش از محکمه های آلمان هم که شکایات پناهجویان را می پذیرند، به صورت بسیار محدود در دسترس بوده اند.

حکومت آلمان فدرال در ادامه این پاسخ می نویسد: «احکامی که در این دوره صادر شده، اما ارسال نشدند، پس از این مرحله به تدریج به دست پناهجویان رسانده می شوند

در ادامه آمده است، از سوی دیگر شعبه های اداره بامف "در ماه های گذشته که دسترسی به پناهجویان کاهش یافته بود، نخست رسیدگی به درخواست های قدیمی تر پناهندگی را به پایان رساندند و به این ترتیب به صورت هدفمندانه در مورد دوسیه هایی تصمیم گرفتند که مصاحبه با متقاضیان انجام شده بود، اما تصمیم گیری راجع به درخواست های آن ها به دلایل مختلف به تعویق افتاده بود" و رسیدگی به دوسیه های قدیمی تر باعث شده که میانگین دوره رسیدگی به درخواست های پناهندگی افزایش یابد

 

 

 

0 نظر :

نظر خود را بیان کنید

نشانی پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد..
لطفاً تمامی فیلدها را تکمیل نمایید *