کمپین جمع آوری امضا برای حمایت از یک دکترایرانی

  • صفحه اصلی
  • مردم شهر«اسپریخ» در حرکتی خودجوش برای ابقا مجدد دکتر«عبدالله زرگر» در مقام ریاست بیمارستان مرکزی اسپ...
کمپین جمع آوری امضا برای حمایت از یک دکترایرانی

کمپین جمع آوری امضا برای حمایت از یک دکترایرانی

دکتر عبدالله زرگر متخصص ارتوپدی از دانشگاه علوم پزشکی روسیه است. وی در سال 1392 با تصمیم شورای شهر اسپریخ به عنوان رییس بیمارستان مرکزی این شهر منصوب شد.  
زرگر توانست با مدیریت خوب خود، بیمارستان اسپریخ را که در آن زمان بیش از 200 هزار یورو بدهکار بود را از ورشکستگی نجات دهد و به سود دهی برساند. تخصص و اخلاق نیک دیگر خصوصیاتی است که باعث شده است این دکتر ایرانی در نزد مردم شهر اسپریخ از احترام و محبوبیت بالایی برخوردار گردد.
دکتر حسن آدموف وزیر اسبق کار و سیاستهای اجتماعی و رئیس کنونی کمیسیون سیاستهای اجتماعی پارلمان، از دکتر زرگر به عنوان شخصیت سازنده، مفید، مایه افتخار و دوستی بزرگ یاد می‌کند. مدیران مدارس، کادر درمان و کارکنان بیمارستان اسپریخ و دیگر شخصیت های مطرح این منطقه خواستار اعطا تابعیت به دکتر ایرانی خود شده اند.
گفتنی است براساس قوانین جدید بلغارستان، مدیران دولتی می بایست تابعیت بلغاری داشته باشند و به موجب همین قانون امکان ادامه مدیریت دکتر زرگر مقدور نیست. مردم قدرشناس اسپریخ که اکثر آنان مسلمان میباشند، به نشانه قدر شناسی و در تلاشی ستودنی از رییس جمهور بلغارستان درخواست اعطا تابعیت کشور بلغارستان به این پزشک خوشنام ایرانی را خواستار شده اند.
قرار است این کمپین تا 22 ژانویه سال جاری ادامه داشته باشد و سپس توسط استاندار این منطقه از رییس جمهور برای اعطا تابعیت درخواست گردد.

0 نظر :

نظر خود را بیان کنید

نشانی پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد..
لطفاً تمامی فیلدها را تکمیل نمایید *