شرحی مختصر از انگلستان

  • صفحه اصلی
  • بریتانیای کبیر یا پادشاهی متحده از چهار پادشاهی انگلیس، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی تشکیل شده است.
شرحی مختصر از انگلستان

شرحی مختصر از انگلستان

بریتانیای کبیر یا پادشاهی متحده از چهار پادشاهی انگلیس، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی تشکیل شده است.
 
شهر لندن پایتخت انگلیس، کاردیف پایتخت ویلز، شهر ادینبورو پایتخت اسکاتلند و پایتخت ایرلند شمالی نیز شهر بلفاست می باشد.
جمعیت
جمعیت انگلستان در حدود ۶۳ میلیون نفر برآورد می شود ( انگلیس ۵۳ میلیون، اسکاتلند ۵.۳ میلیون، ویلز ۳ میلیون و ایرلند شمالی ۱.۸ میلیون نفر).
 
مساحت
مساحت انگلستان نزدیک به ۲۴۵۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد. خط طولانی ساحلی انگلستان در حدود ۸۰۰۰ کیلومتر می باشد. جغرافیای آن از بافت جنگلی و چمن زارهای سبز تا بافت کوهستانی متغیر می باشد. بلندترین کوه در انگلستان در منطقه اسکاتلند با ارتفاعی در حدود ۱۳۴۰متر واقع شده است.
 
تاریخچه
تاریخچه انگلستان به 6500 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد.  گفتنی است انگلستان بیش از ۲۸ سایت طبیعی و فرهنگی میراث جهانی یونسکو شامل شهرهای تاریخی ادینبورگ، بث، کانتربری، چستر، دورهام، آکسفورد و یورک را در خود جای داده است.
 
اقتصاد
انگلستان یکی از ده کشور برتر تولیدکننده صتعت در سطح جهان می باشد و بزرگترین صنایع را در زمینه های زیست شناسی، تكنولوژي ارتباطات و اطلاعات و صنایع خلاقیت محور در میان کشورهای اروپایی را دارا می باشد.
 
زبان
زبان رسمی در سراسر انگلستان انگلیسی می باشد. واحد رسمی پول انگلستان پوند استرلینگ می باشد. دین اصلی در انگلستان مسیحیت می باشد. با این وجود انگلستان یک جامعه چند مذهبی می باشد و ادیان مختلف بطور کامل و آزادانه پذیرفته شده اند.
 
حکومت
حکومت انگلستان دموکراسی پارلمانی می باشد، بدین معنی که دولت توسط مردم انتخاب می شود. هر ۵ سال یک انتخابات سراسری برگزار می گردد. نخست وزیر، دولت را با کمک کابینه و وزرا رهبری می کند.
علاوه بر دولت مرکزی، سه حکومت محلی در ایرلند شمالی، اسکاتلند و ویلز وجود دارد. آنها مسئول سیاست گذاری بسیاری امور محلی نظیر بهداشت، آموزش، فرهنگ، محیط زیست و حمل و نقل می باشند.
 
خانواده پادشاهی
ملکه, عالی ترین مقام رسمی انگلستان می باشد. بر اساس قانون اساسی پادشاهی، ملکه به کشور انگلستان حکومت نمی کند ولی خانواده پادشاهی بسیاری تشریفات و وظایف مربوط به دولت را انجام می دهند.

0 نظر :

نظر خود را بیان کنید

نشانی پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد..
لطفاً تمامی فیلدها را تکمیل نمایید *