آشنایی با کشور دانمارک

  • صفحه اصلی
  • دانمارک، براساس آخرین نظرسنجی ها شادترین مردمان دنیا را دارد.
آشنایی با کشور دانمارک

آشنایی با کشور دانمارک

دانمارک کشوری با طبیعت سحرانگیز، ساختمان‌های چوبی، کلبه‌های سنتی، کلیساهای سنگی و کهن، موزه‌ها و گالری‌ها، کاخ‌ها، قلعه‌ها و عمارت‌های باستانی و آثار و بناهای به‌جای مانده از دوران وایکینگ‌ها است.

کشور پادشاهی دانمارک حدود ۵،۷ میلیون نفر دارد. حکومت پادشاهی دانمارک مشروطه با نظام پارلمانی و دموکراسی نیابتی است که پادشاه حکم رئیس رسمی کشور را داشته، اما تنها نقشی تشریفاتی دارد. مهمترین سِمت‌های سیاسی در کشور دانمارک نخست‌وزیر و وزرای کابینه هستند.

 پایین‌ترین میزان فساد اداری، کیفیت زندگی و رفاه، مدیریت شهری و زیرساخت‌های مناسب، توزیع عادلانه ثروت و پایداری زیست‌محیطی از شاخص هایی است که دانمارک را در میان بهترین کشورهای دنیا قرار می‌دهد.

 

 پایتخت

کپنهاگ با جمعیت 1.9 میلیون نفر، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر دانمارک است. کپنهاگ به لحاظ شاخص‌های کیفیت زندگی و کار و رفاه، همواره در بین بهترین شهرهای دنیا قرار می‌گیرد. 

کپنهاگ به لحاظ شاخص‌های کیفیت زندگی و کار و رفاه، همواره در بین بهترین شهرهای دنیا قرار می‌گیرد.

 

نظام مالی

دانمارک ها اگرچه از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشند، ولی در معاملات از ارز ملی خود یعنی کرون (با علامت اختصاری kr و کد ایزوی DKK) استفاده می‌کند. یک کرون دانمارک معادل ۰،۱۶ دلار آمریکا (سپتامبر ۲۰۲۰) است.

در دانمارک تمامی شهروندان به خدمات آموزشی، درمانی، وسایل حمل‌ونقل عمومی و فعالیت‌های فرهنگی به صورت رایگان یا با هزینه‌های بسیار پایین دسترسی دارند.

 گفتنی است دانمارک سخت‌ترین سیاست‌های مهاجرتی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌توانند بدون ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کنند. شهروندان بسیاری از کشورهای قاره آمریکا به همراه استرالیا، نیوزیلند و امارات متحده عربی نیز می‌توانند بدون ویزا به مدت ۹۰ روز در منطقه شینگن سفر کنند.

0 نظر :

نظر خود را بیان کنید

نشانی پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد..
لطفاً تمامی فیلدها را تکمیل نمایید *